ÇİRKİN: “GÜN BAHANE ÜRETME GÜNÜ DEĞİL”

ÇİRKİN: “GÜN BAHANE ÜRETME GÜNÜ DEĞİL”

ABONE OL
8 Haziran 2023 11:15
ÇİRKİN: “GÜN BAHANE ÜRETME GÜNÜ DEĞİL”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, belediyelerin ve resmi kurumların sinek ve böcek gibi sorunlara birlikte çözüm bulmaları gerektiğini belirtti.
Çirkin, Hatay’ın sinek ve böcek istilasına uğradığını belirterek, enkaz şartları, depremden dolayı bazı belediyelerin mağduriyetinin bunda önemli etken olduğunu söyledi. İYİ Partili Milletvekili Şefik Çirkin, belediyelerin ve diğer resmi kurumların birbirini göreve davet edeceği yerde, oturup meseleye çare aramaları gerektiğine işaret ederek, “Gün bahane üretme günü değildir. Hükümette başta Hatay Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm (özellikle deprem gören) belediyelere ilave imkan sağlamalıdır. Vatandaş perişandır, sokağa çıkılacak hal kalmamıştır. Halkın dayanacak gücü yoktur, zaten yeteri kadar derdi vardır. Konteyner ve çadır şartları daha da zorlaştırmaktadır. 50 defa söyledik, Prefabrik Ev diye diye dilimizde tüy bitti, adeta. Bize de ne düşüyorsa, kurumlar bizden ne istiyorsa hazırız” diye konuştu.
‘YA KİRA YARDIMI YAPIN YA DA PRAFEBRİK EV’
Milletvekili Şefik Çirkin Hatay’a tayin olan memurların çoğunun (Özellikle deprem ilçelerindekilerin) hemen bölgelerinde bir iktidar vekili bulup tayin istediklerine de dikkat çekerek “Çünkü ev kiraları uçmuş ve bir memurun ödeyeceği düzeyde değil. Ayrıca sağlam ev bulmak da zor, deprem olmayan bölgelerde de yığılma olduğundan kiralarda durum aynı. Çare ya yeterli oranda kira yardımı ya da her zaman söylediğimiz gibi prefabrik ev. Hükümet buna neden kulağını tıkıyor anlamış değiliz. Artık seçim bitti, güven tazelediler daha neyi bekliyorlar? İnsanlar umudunu kaybederse bulunduğu yere yerleşir. Özellikle Antakya’yı yeniden yaptığınızda şunu bilin ki, Antakyalı bulamayacaksınız. Lütfen ama lütfen biraz elinizi çabuk tutun” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli