CÖMERT: “TARIMSAL ÜRETİMDE MALİYETLERİ DÜŞÜRECEĞİM”

CÖMERT: “TARIMSAL ÜRETİMDE MALİYETLERİ DÜŞÜRECEĞİM”

ABONE OL
22 Mart 2024 12:37
CÖMERT: “TARIMSAL ÜRETİMDE MALİYETLERİ DÜŞÜRECEĞİM”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert, Antakya Ticaret Borsası’nı ziyaretinde tarımsal üretimin artırılmasını, girdi maliyetlerinin düşürülmesini ve hasat döneminde ürünün dalında kalmasını önleyecek projelerini anlattı.

İYİ Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert, Antakya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ünal Çolakoğlu’nu ziyaretinde “Hatay Yeniden” vizyonunda tarımsal faaliyetlerin en önemli başlıklar arasında bulunduğunu belirterek, tarım arazilerinin korunması, verimliliğin artırılması, girdi maliyetlerinin düşürülmesi ve hasat döneminde ürünün dalında kalmasını önleyecek projeleri etkin şekilde hayata geçireceğini söyledi. Nusret Cömert, üreticilere ücretsiz toprak analizleri, sertifikalı fide ve fidan desteği vereceğini, kuracağı yenilenebilir enerji üretim tesisleriyle çiftçinin elektrik ve sulama maliyetini düşüreceğini, tarıma dayalı sanayiyi destekleyip sözleşmeli üretim modelini geliştirerek hasat döneminde ürününün dalında kalmasını önleyeceğini duyurdu.

“ŞEHRİ YENİDEN İNŞA EDERKEN HATAY’IN TARIM ARAZİLERİNİ KORUYACAĞIM”

İYİ Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert, Antakya Ticaret Borsası’nı ziyaretinde Meclis Başkanı Ünal Çolakoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Gönül Uğurlu ve Genel Sekreter Metin Kuseyri’ye birleştirici ve kaynaştırıcı bir anlayış temelinde oluşturduğu “Hatay Yeniden” vizyonunu anlattı, tarımsal üretim başlığı özelinde yapacağı çalışmaları öne çıkararak istişarelerde bulundu.

Hatay’ın tarihi ve kültürel dokusunu koruyarak afetlere dirençli, müreffeh, uygar ve yaşanabilir bir şehir inşa ederken tarihi alanlarını ve tarım arazilerini koruyacağını vurgulayan Nusret Cömert, “Öncelikle tarım üretim alanlarını verimli kullanarak, üreticiye ücretsiz toprak analizleri, sertifikalı fide ve fidan desteği sağlayacağım. Çiftçilerimiz böylece, katma değeri yüksek ve iklim krizlerine dayanıklı üretim yapabilecek. Kuracağım yenilenebilir enerji üretim tesisleriyle tarımsal üretim yapan vatandaşlarımızın elektrik ve su maliyetini düşüreceğim. Tarım ihtisas OSB’leriyle de tarıma dayalı sanayiyi destekleyeceğim” diye konuştu.

İHA

En az 10 karakter gerekli