Erten Elektronik
Erten Elektronik
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE CHP’Lİ ÖZEL BİR ARAYA GELDİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE CHP’Lİ ÖZEL BİR ARAYA GELDİ

ABONE OL
2 Mayıs 2024 18:47
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE CHP’Lİ ÖZEL BİR ARAYA GELDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AK Parti Genel Merkezi’nde bir araya geldi.

İki liderin görüşmesi 1,5 saat sürdü. İki taraf da görüşme sonrası açıklama yapmadı. Ankara 8 yıl sonra kritik bir görüşmeye sahne oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’le görüştü. AK Parti ve CHP genel başkanları arasında 2016’dan sonra ilk görüşme niteliği taşıyan zirve saat 16.04’te başladı. CHP lideri Özel’i AK Parti Genel Merkezi önünde partinin başkanvekili Mustafa Elitaş karşıladı. Özel ve beraberindekiler karşılamanın ardından içeriye geçti. Genel merkezin 8’inci katındaki genel başkanlık makamında gerçekleşen görüşme saat 16.04’te başladı. İkili arasındaki görüşme 1,5 saat sürdü. Özel, ziyaret sonrası açıklama yapmazken görüşmesi sonrası CHP Genel Merkezi’ne geçti.

ELİTAŞ VE TAN DA GÖRÜŞMEDE

Görüşmede CHP İstanbul Milletvekili Namık Tan ile AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da yer aldı.

SÜREÇ BAYRAM TEBRİĞİYLE BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Özel’i bir araya getirecek süreç, CHP Genel Başkanı’nın Erdoğan’a açtığı bayram tebriği telefonu ile başladı. Erdoğan ve Özel, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104’üncü açılış yıl dönümü nedeniyle düzenlenen 23 Nisan resepsiyonunda kısa bir görüşme gerçekleştirmişti. O görüşmede bir araya gelme kararı alındı.

GÜNDEM YENİ ANAYASA

AK Parti Genel Merkezi’nde saat 16.00’da başlayan görüşmede ana gündem maddesi yeni anayasa. Erdoğan, Irak dönüşü gazetecilere yaptığı açıklamada, “CHP’nin de değişime destek verebileceği inancındayım.” ifadelerini kullanmıştı. Özgür Özel’in çantasında ise anayasa dışında, borçları nedeniyle sıkıntı yaşayan yerel yönetimlerin gelir kaynaklarının artırılması yer aldı. Belediyelerin merkezi yönetimden onay bekleyen projeleri, hayat pahalılığı, emekli aylıkları ve atama bekleyen öğretmenler gündemindeki diğer başlıklar oldu. Kritik görüşme öncesi eski CHP genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu, Altan Öymen, Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın ile telefonda görüşen Özel, Erdoğan’la yapacağı görüşmeye ilişkin görüş ve önerilerini aldı.

En az 10 karakter gerekli