Erten Elektronik
Erten Elektronik
DEFNE DEVLET HASTANESİ’NDE İLK BEYİN TÜMÖRÜ AMELİYATI YAPILDI

DEFNE DEVLET HASTANESİ’NDE İLK BEYİN TÜMÖRÜ AMELİYATI YAPILDI

ABONE OL
3 Haziran 2024 21:14
DEFNE DEVLET HASTANESİ’NDE İLK BEYİN TÜMÖRÜ AMELİYATI YAPILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay’da 6 Şubat 2023’teki depremlerin ardından inşa edilen Defne Devlet Hastanesi’nde ilk beyin tümörü ameliyatı gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yapımına başlanan ve 60 günde tamamlanan Defne ilçesi Bostancık Mahallesi’ndeki hastanede tedavi gören 46 yaşındaki Semire Düzel’in beynindeki tümör, 5 saat süren ameliyatta alındı.

CESUROĞLU: AMELİYATI BAŞARIYLA TAMAMLADIK

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Gamze Cesuroğlu, hastanede ilk kez gerçekleştirilen operasyonun başarıyla sonuçlandığını söyledi. Düzel’in sağlık durumunun iyi olduğunu dile getiren Cesuroğlu, “Hastamızın durumunu takip edeceğiz. Aksilik olmazsa birkaç gün içerisinde taburcu etmeyi planlıyoruz.” dedi.

YAMANER: BİZİM İÇİN BÜYÜK MUTLULUK VE GÜVEN KAYNAĞI

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Emin Oğuzcan Yamaner de doğru müdahalelerin tümör ameliyatlarındaki başarıyı artırdığını belirterek, “Deprem bölgesinde bir yılın sonunda böyle ameliyatlar gerçekleştirebilmek bizim için büyük mutluluk ve güven kaynağı.” ifadesini kullandı.

“ŞU ANA KADAR BAŞARILI GERİ DÖNÜŞLER ALDIK”

Hatay Defne Devlet Hastanesi yönetimi, çözüm odaklı sağlık hizmeti verdiklerini vurgulayarak; “Başhekim Barış Kavvasoğlu’nun öncülüğünde çözüm masası kurduk. Bu birim, hastalarımızın hastaneden çözümle ayrılmaları için kuruldu. Şu ana kadar başarılı geri dönüşler aldık. Depremden dolayı uzuv kaybı yaşayan, fizik tedavi gereksinimi olan çok hastamız var. Onlara yönelik fizik tedavi imkanı sağlıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Sağlığına kavuşan Düzel de tedavi ve ameliyat sürecinde kendisini yalnız bırakmayan doktorlara teşekkür etti.

En az 10 karakter gerekli