Reklam
Reklam
Demirçelik Ortaokulu Erasmus+ Projeleri İle Kültürleri Birleştiriyor

Demirçelik Ortaokulu Erasmus+ Projeleri İle Kültürleri Birleştiriyor

ABONE OL
23 Kasım 2022 13:31
Demirçelik Ortaokulu Erasmus+ Projeleri İle Kültürleri Birleştiriyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İskenderun Demirçelik Ortaokulu, Türkiye Ulusal Ajansı ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Erasmus + projesi kapsamında Portekiz, İtalya, Romanya ve Letonya’dan 26 kişilik öğrenci ve öğretmen grubunu misafir etti. 

Proje hakkında bilgi veren Proje Koordinatörü Damla Atam, proje etkinlikleri kapsamında, Kapadokya ve Hatay gezileri, duvar boyama, ebru, mozaik gibi çeşitli etkinliklerin bir hafta boyunca yapıldığını sözlerine ekledi.

Bir sonraki proje toplantısının Romanya’da yapılacağını söyleyen Damla Atam,  proje ekibinin ülkemize ve İskenderun’a hayran kaldıklarını belirterek, proje ekibinde yardımcı olan Müdür Yardımcısı Osman Kala, İngilizce öğretmenleri Serap Budak ve Mehmet Demir, Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Fatma Büyük ve Din Kültürü ve Ahlak bilgisi öğretmeni Necibe Ersoy’a teşekkürlerini ifade etti. 

GÖZÜBERK: ÖĞRENCİLERİMİZİN EĞİTİM HAYATLARINI RENKLENDİRİYORUZ

Okul Müdürü Yusuf İskender Gözüberk, Erasmus + ve diğer uluslararası projelerin, farklı kültürleri tanımaları ve gençlerin kültürel alışveriş yapmaları açısından faydalı olduğuna inandığını söyledi. Bu tür projelerin tüm okullarda uygulanması gerektiğini söyleyen Yusuf İskender GÖZÜBERK, sözlerine şöyle devam etti. ” Projemiz kapsamında 2 yıldır farklı aktivitelerle öğrencilerimizin eğitim hayatlarını renklendirmeye devam ediyoruz. Bu proje okulumuzda, öğretmen ve öğrenciler arasında olumlu gelişmelere vesile oldu. 1 hafta süresince faydalı etkinlikler yapıldı. Proje emeği geçen tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

En az 10 karakter gerekli