Erten Elektronik
Erten Elektronik
DEPREMZEDE GENÇLER, 47 ÜLKEDEN SPORCULARIN KATILDIĞI ŞAMPİYONADA 49 MADALYA KAZANDI

DEPREMZEDE GENÇLER, 47 ÜLKEDEN SPORCULARIN KATILDIĞI ŞAMPİYONADA 49 MADALYA KAZANDI

ABONE OL
29 Mayıs 2024 15:20
DEPREMZEDE GENÇLER, 47 ÜLKEDEN SPORCULARIN KATILDIĞI ŞAMPİYONADA 49 MADALYA KAZANDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay’da asrın felaketini sporla atlatan depremzede gençler, İstanbul’da düzenlenen uluslararası kick boks şampiyonasında 49 madalya kazanma başarası elde ettiler.

Türkiye Kick Boks Federasyonu’nun 2024 yılı faaliyet programında yer alan iki büyük organizasyon olan Turkish Open Dünya Kick Boks Kupası ve Uluslararası Akdeniz Kick Boks Şampiyonası 15-19 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirildi. Organizasyona toplam 47 ülkeden 4 binin üzerinde sporcu ve antrenör katılım gösterdi. Uluslararası şampiyonada Türkiye’yi ve Hatay’ı temsil eden ise depremzede sporcular oldu. İskenderun ilçesinde spor salonu bulunan ve Kick Boks Antrenörlüğü de yapan Mustafa Cuma Uğurlu, 10 yıldır spor salonu işletmeciliği yapıyor. Deneyimli antrenör, asrın felaketini hasar almadan atlatan spor salonunda afetzede gençlere eğitimler veriyor. İstanbul’da düzenlenen şampiyonaya katılan depremzede öğrenciler, asrın felaketini geride bırakarak 49 madalya kazanma başarısını elde ettiler.

UĞURLU: “KULÜP OLARAK ÇOK BÜYÜK BİR BAŞARI ELDE ETTİK”

42 yaşındaki eğitmen Mustafa Cuma Uğurlu, sporcularının depremi sosyal aktivitelerle ve sporla atlattıklarını belirterek, “Her yıl katıldığımız yarışmalarda iki ya da üç şampiyon kesin çıkarttığımız oluyor. Bu yarışma bizim için çok farklı oldu, çünkü çok iyi hazırlandık. Kalabalık bir kadroyla katıldık aldığımız madalyalar çok azımsanacak bir derecede değil çünkü uluslararası yarışmada 49 madalyayla döndük, bu yarışma İstanbul’da düzenlendi. Yaklaşık olarak 4 bine yakın sporcu ve 47 ülkenin katıldığı bir yarışma, bu yarışmada iki takım Kupası kazandık iki ayrı yarışma düzenlendi. Aynı anda biri Uluslararası Dünya Kick Boks Şampiyonası diğeri uluslararası Akdeniz Şampiyonası. Biz bu iki yarışmaya da katıldık. Sporcularımız bir dalda değil, kick boks’un içerisinde 7 ayrı branş var en az iki ya da üç branşta katıldılar ve her girdikleri branşta da dereceyle sonuçlandırdılar. Sporcularımız dünya kupasında iki takım kupa, Akdeniz oyunlarında 6 şampiyonluk, 7 dünya kupası ikinciliği, 12 dünya kupası üçüncülüğü aldık. Akdeniz oyunlarında. 6 şampiyonluğun dışında, 12 dünya üçüncülüğüyle toplamda 49 madalya aldık. Kulüp olarak çok büyük bir başarı elde ettik” diye konuştu.

İHA

En az 10 karakter gerekli