DEVA Antakya esnafının sorunlarını dinledi

DEVA Antakya esnafının sorunlarını dinledi

ABONE OL
5 Ekim 2021 18:46
DEVA Antakya esnafının sorunlarını dinledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DEVA Partisi Antakya İlçe Başkanı Uğur Çakılı ve yönetim kurulu üyeleri Antakya’nın muhtelif alanlarında iş yapan esnafları ziyaret ederek esnafların taleplerini dinledi. İlçe Başkanı Çakılı, esnafa hayırlı işler temennisinde bulunarak DEVA Partisi Antakya İlçe Başkanlığının yaptığı çalışmalar hakkında esnafa bilgi verdi. Antakya ve Hatay için yapılması gerekenler hakkında esnafla fikir alışverişinde bulunulan görüşmelerde maske kuralına da dikkat edildi.

“ÇAKILI: ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ”

Başkan Çakılı, DEVA Partisi olarak her zaman esnafın yanında olduklarını belirterek esnafın yaşadığı sıkıntıların farkında olduklarını söyledi. Çakılı, ”Esnafımız sadece pandemi sürecinin getirdiği kısıtlamalardan dolayı zor günler yaşamıyor. Asıl sorun hükümetin uyguladığı yanlış ekonomi politikalarında. Esnaf ülkemiz ekonomisinin can damarlarından en önemlisidir. Ancak maalesef esnafı koruyan yasalar yok. Büyük ve zincir marketlerin kuralsız bir şekilde her noktada açılması küçük esnafı zor durumda bıraktı. Küçük esnaf, mahallemizin, sokağımızın, caddemizin hem koruyucusu hem de zor günlerde en büyük dostudur. Küçük esnafı korumak mahalleyi korumaktır. Bu nedenle esnafımıza destek olacak uygulamaların bir an önce açıklanması gerekiyor.

Vergi indirimi, kira ve SSK desteği gibi açıklanan destekler istenilen noktada değil. İnşallah DEVA iktidarında esnafa cansuyu olacak hamlelerimizle tüm esnaflarımızın yüzünü güldüreceğiz. Biz esnafımızın hem oyuna hem gönlüne talibiz. Daha önce yaptık, yine yaparız. Ülkeyi karanlıktan aydınlığa çıkaran kadrolar şu anda DEVA Partisi saflarında. İnşallah vatandaşımızın teveccühü ile DEVA Partisi ülkeye yeniden çağ atlatacak ve hem esnaf hem de tüm vatandaşlar refaha kavuşacaktır” ifadelerini kullandı.

Bu ziyaretlerin sık sık gerçekleşeceğini belirten Çakılı, tüm esnaflara hayırlı işler diledi. (Haber Merkezi)

En az 10 karakter gerekli