Dijital Tır Hatay’a geliyor

Dijital Tır Hatay’a geliyor

ABONE OL
2 Ocak 2022 09:42
Dijital Tır Hatay’a geliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın ‘Dijital Tır’ı 52 şehri gezecek. Bu kapsamda Dijital Tır 04-07 Ocak tarihleri arasında Hatay’da olacak.


İlleri gezmesi planlanan, ülkemizin milli, tarihi, turistik, kültürel, bilimsel zenginlikleri ile Türkiye’nin vizyon projelerinin yeni iletişim ve gösterim teknikleri kullanılarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi, milli ve dini bayramlarımız, önemli günlerimiz başta olmak üzere ortak değerlerimizin vurgulanması ve anılması hedefiyle “Mobil İletişim Tırı” 04-07 Ocak 2022 tarihleri arasında Hatay’da Vali Ürgen Parkı önünde konuşlandırılacak. Dijital Tır’ın içinde Harekete Duyarlı Ekran, 3 Boyutlu Sanal Kutu, Yeşil Perde ve Sihirli Ayna deneyim alanları bulunuyor. Özel olarak üretilen Harekete Duyarlı Ekran, ileri teknoloji hareket algılama sistemleri sayesinde yanından geçen veya karşısında duran ziyaretçinin hareketlerini animasyon olarak yansıtıyor.
KATILIMCILARA YEŞİL PERDE DENEYİMİ SAĞLANIYOR
Bu alanda ziyaretçilere Türkiye’nin milli gururu İnsansız Hava Aracı (İHA) ile bir uçuş deneyimi imkanı sağlanıyor. Yeşil Perde Deneyimi, ileri teknoloji veri işleme olanakları sayesinde özel bir materyal önünde fotoğrafı çekilen ziyaretçiyi daha önce belirlenmiş bir ortamdaymış gibi gösteriyor. Oluşturulan görselin çıktısı ziyaretçiye hemen elden teslim edilebilirken e-posta olarak da gönderilebiliyor. Bu alanda ayrıca ziyaretçilere yapılan uçuş deneyiminden elde ettiği başarıyı gösteren bir dijital sertifika oluşturuluyor. 3 Boyutlu Sanal Kutu deneyim alanı ise izleyicilere herhangi bir yapıya bağlantısı bulunmadan havada asılı görünüm sağlarken, ileri teknolojiyle havada holografik oluşturularak gerçeküstü izlenim sunuyor. Bu alanda ayrıca altıncı nesil ultra deniz sondaj gemisi olan Fatih sondaj gemisinin hologram şovu gösteriliyor.

En az 10 karakter gerekli