Erten Elektronik
Erten Elektronik
ETKİNLİK-SEN HATAYLI İŞLETMECİLERLE BULUŞTU

ETKİNLİK-SEN HATAYLI İŞLETMECİLERLE BULUŞTU

ABONE OL
1 Aralık 2022 09:26
ETKİNLİK-SEN HATAYLI İŞLETMECİLERLE BULUŞTU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Merkezi İstanbul olan Tüm Etkinlik Sektörü İşveren Sendikası Etkinlik-Sen, Hatay’da üyeleri ve sektör temsilcileri ile bir araya geldi.

İskenderun Ramada Otel’de gerçekleştirilen programa Etkinlik-Sen Yönetim Kurulu üyeleri, Hatay İl Başkanı Cahit Aşkar, Hatay’da faaliyet gösteren açık ve kapalı düğün ve etkinlik mekanı işletmeleri, organizasyon firmaları, prodüksiyon firmaları, yemek ve catering firmaları, ajans ve menajerlik firmaları ile basın mensupları eşlik etti. Hatay’da gerçekleştirilen programda sektörün sorunları ve çözümleri gündemi değerlendirildi. Programda işletmeciler de interaktif olarak güncel sorunlarını sendika yönetimine iletti.

ÖZANDAÇ: SEKTÖR ÇALIŞANLARINI SENDİKAMIZA BEKLİYORUZ 

Toplantıda söz alan Genel Başkan Ali Koray Özandaç şunları söyledi; “Aynı camiada aynı ekmeği paylaşan sektör ve iş temsilcileri olarak, bizleri bir araya getiren, mesleğimize ve birliğimize değer veren işletme sahipleri, sektör temsilcileri ve basın mensubu dostlarımıza teşekkür ediyorum. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sektörümüzün kalite, yüksek kazanç, adaletli bölüşüm ve sürdürülebilir bir güvenilirlik potansiyeline ulaşması için Sendikamız Etkinlik-Sen kuruluşundan bu güne yoğun bir gayret içerisinde çalışıyor. Yurdumuzun Turizm ve Gastronomi merkezlerinden olan Hatay, aynı zamanda kültür ve tarihi ile de çok önemli bir merkez konumunda. Hizmet ve Etkinlik sektörü olmadan Turizm sektörü de ayakta kalamaz. Şehrimizin tüm Turizm Hizmet ve Etkinlik bileşenleri ile kalkınması, pastadan daha büyük pay alması için sektör temsilcilerinin problemlerinin çözülmesi, beklentilerinin karşılanması, endişelerinin giderilmesi gerekiyor.

SESİMİZİ DUYURMAK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK

Biz Etkinlik-Sen olarak, yurt çapında yürüttüğümüz faaliyetleri Hatay’da da yürütmek ve sektörü desteklemek için buradayız. İşletmelerimiz Pandemi bunalımının ardından yeni yeni nefes almaya başladılar. Ağır enflasyonist baskı, kira artışları, girdi maliyetlerinin yükselmesi, kalifiye ve tecrübeli çalışanlarımızın başka sektörlere kaybedilmesi, insan kaynakları maliyetlerinin yükselmesi ve süren belirsizlikler biz işletmecilerin işini hala zorlaştırmaya devam ediyor. Sesimizi bakanlıklar ve ilgili bürokratlara duyuruyor, çözüm önerileri ve beklentileri nabzını tuttuğumuz sahadaki işletmelerden dinliyor ve ilgililere aktarıyoruz. Bu çalışmalar sektör paydaşlarının bir araya gelmesi ile daha uygulanabilir hale geliyor. Dolayısıyla Turizm Organizasyon Firmaları, Etkinlik ve Düğün Mekanları, Prodüksiyon Firmaları, Ajanslar ve Menajerlik Firmaları, Catering firmaları Tüm Etkinlik Sektörü İşveren Sendikası Etkinlik-Sen Çatısı altında birleşip, seslerini duyurabilecekleri güçlü ve Ulusal Bir kurumun himayesinde varlıklarını güven içerisinde sürdürmeliler. Burada olan olmayan tüm dostları Etkinlik-Sen’e bekliyor, tüm gücümüz ile Hatay’ın ve Etkinlik Sektörü işverenlerinin yanında olacağımızı belirtmek istiyorum.”

AŞKAR: BİRLİKTE GÜÇLÜ VE BİRLİKTE DEĞERLİYİZ

Etkinlik-Sen Hatay İl Başkanı Cahit Aşkar’da, yönetim kurulu başkan ve üyelerimiz ile Hataylı İşverenlerimizi bir araya getirmekten dolayı mutluyuz, bir süredir devam eden problemlerimizi paylaşıp, çözümü ile ilgili değerlendirmelerde bulunduk. Gördüğümüz ilgi ve teveccüh bizi umutlandırdı. Bir arada olursak daha güçlü olduğumuzu hissettik, zaten sloganımız olan Birlikte Güçlü ve Birlikte Değerliyiz sözüne şehrimizde de anlam kattığımız için gururluyuz, dedi.

AŞKAR ÖZANDAÇ’A PLAKET TAKDİM ETTİ

Etkinlik-Sen genel başkanı Ali Koray Özandaç’a Hatay İl Başkanı Cahit Aşkar tarafından plaket takdim edildi. Toplantı karşılıklı soru cevap dilek ve temenniler ardından hatıra fotoğrafı çekimi ile sonlandı.

En az 10 karakter gerekli