Reklam
Reklam
“Gülen: 30 Ağustos vatanın bölünmezliğini bir kez daha gösterdi”

“Gülen: 30 Ağustos vatanın bölünmezliğini bir kez daha gösterdi”

ABONE OL
29 Ağustos 2021 16:08
“Gülen: 30 Ağustos vatanın bölünmezliğini bir kez daha gösterdi”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Gülen, “Anadolu’nun ebedi yurdumuz olarak bir kez daha tescillendiği büyük zaferimizin 99’uncu yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz” dedi.

Türk milletinin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın önemine değinen Başkan Gülen, bu özel günün tarihe damgasını vurduğunu söyledi.

Zor koşullara rağmen vatanın bölünmezliğinden ödün verilmediğine dikkati çeken Gülen, sözlerini şöyle sürdürdü: “26 Ağustos 1922 günü başlayan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 30 Ağustos tarihinde kesin zaferle sonuçlanmasının ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri’ emriyle düşmanın ayak izleri vatan topraklarından silinmiş ve Türk Milleti bağımsızlığından ödün vermeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.

Milletimiz, bu zafer ile ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, zor koşullara ve imkânsızlıklara rağmen hiçbir şekilde vatanın bölünmez bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini; millî birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar hür ve bağımsız bir şekilde yaşayacağını ispat etmiştir.

Bu zaferi bizlere armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ve canları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum ifadelerini kullandı.”

En az 10 karakter gerekli