Erten Elektronik
Erten Elektronik
GÜZELMANSUR’UN DERDİ HATAY

GÜZELMANSUR’UN DERDİ HATAY

ABONE OL
22 Haziran 2023 15:10
GÜZELMANSUR’UN DERDİ HATAY
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’yi ziyaret etti.

Hatay’ın depremden sonra yaşadığı sorunların çözümüne üzerine istişarelerde bulunduklarını ifade eden Güzelmansur tek gündemim var Hatay’ın sorunlarının çözümü ve vatandaşlarımızın taleplerinin yerine gelmesi, mağduriyetlerin sona ermesi. Hataylılar yakınlarını, evlerini, iş yerlerini, anılarını kaybetti. En zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyoruz. Hiç geçmeyecek acılarımız var. Bu zor zamanlardan çıkmak, Hatay’ın yaralarını sarmak, yeniden eski günlere hızlıca dönmesi için siyaset gözetmeden birlikte çalışmalıyız dedi.

HATAY’IN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Vekil Güzelmansur, Bakan Özhaseki ile yaptığı görüşmeye ilişkin olarak şu açıklamalarda bulundu; ” Kamulaştırmadan dolayı meydana gelen mağduriyetin giderilmesi gerektiğini, (Kamulaştırma yapılan yerlerde vatandaşın yıkılmamış olan evi, zeytinlikleri, tarım alanları var. Kamulaştırma alanları için hazine arazilerinin seçilmesi gerektiğini), Antakya merkezinin yeniden şehrin dokusu bozulmadan, yerinde devlet desteği ile imara açılacağını, Haşere, yılan sorununun çok ciddi boyutlara ulaştığını ve sürdürülebilir çözümler ile belediyelere destek verilmesi gerektiğini, Depremden sonra kanalizasyon gibi alt yapı sorunlarının arttığını ve bu sorunların çözümü için kurumlar arası birlikte hareket etmenin insanımızın yaşamını kolaylaştıracağını, Moloz döküm sahalarının hem insan hem de çevre sağlığını olumsuz yönde etkilediğini,  asbest dolayısıyla yaşanacak sağlık sorunlarını, Şehir merkezinde %50 hibe ile vatandaşın kendi evinin olduğu yerde evini yeniden yapabilmesi için gerekli düzenlemelerin yapıldığını ve orta hasarlı binaların yıkılacağı gibi konularda istişarelerde bulunarak vatandaşlarımızın taleplerini kendilerine ilettim. Sayın Bakana nazik karşılaşmaları ve göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.”

En az 10 karakter gerekli