Erten Elektronik
Erten Elektronik
HATAY ARI YETİŞTİRİCİLER BİRLİĞİ ÇALIŞMALARINDA HIZ KESMİYOR

HATAY ARI YETİŞTİRİCİLER BİRLİĞİ ÇALIŞMALARINDA HIZ KESMİYOR

ABONE OL
9 Kasım 2023 20:44
HATAY ARI YETİŞTİRİCİLER BİRLİĞİ ÇALIŞMALARINDA HIZ KESMİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bölgemiz arı yetiştiriciliği ve bal üreticiliği sektöründe yaptıkları başarılı çalışmalar ile bilinen Hatay Arı Yetiştiriciler Birliği Asrın felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat depremi sonrasında faaliyet göstermeye başladığı yeni ofislerinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Antakya Millet bahçesinde kurulan çarşıda 42 nolu işyerinde hizmet veren Hatay Arı Yetiştiriciler Birliği, Arı yetiştiricilerinin uğrak yeri olmasının yanında Birliğin Payas’ta bulunan tesislerinde el değmeden hazırlanan Bal çeşitlerini almak isteyen vatandaşlarımızdan gördüğü yoğun ilgi ile dikkatleri üzerinde toplamayı sürdürüyor. Hepimize büyük geçmiş olsun diyerek söylerine başlayan Hatay Arı Yetiştiriciler Birliği Başkanı Mehmet Ekici, 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabır dileğinde bulundu. Ekici: “Bal yetiştiriciliği konusunda Dünya’da ikinci sırada yer alan ülkemizin bu konuda başarısında önemli paya sahip olan Hatay arı yetiştiriciliği sektöründe uzun yıllardır çatı kuruluş olarak elimizden gelenin fazlasını yapma gayretinde olduk. Malum 6 Şubat depremi büyük bir yıkım ile bölgemize büyük kayıplar yaşattı ve her sektörde olduğu gibi arıcılık sektörü de bu kayıplardan nasibini aldı. Hatay Arı Yetiştiriciler Birliği olarak ilk günden itibaren bölgemiz arıcıları ile kontak halinde olarak ihtiyaçlarına cevap vermeye çalıştık. Kıymetli çalışma arkadaşlarım ile birlikte bu konuda da başarılı olduğumuzu gönül rahatlığı ile ifade edebilirim. Hatay Valiliği ve AFAD işbirliği ile yapılan Millet Bahçesi Esnaf Çarşısında bir süre önce çalışmalarımıza başladık. Ve bizlere bu imkanı sağladıklarından dolayı kıymetli yöneticilerimize teşekkür ediyoruz. Yalnız şunu da belirtmek isterim ki 1200 üyesi olan bir birliğe mevcut ofisimiz yetersiz kalmaktadır bu anlamda kıymetli yöneticilerimizden daha iyi hizmet verebileceğimiz ve ürünlerimizi sergileyeceğimiz ek bir ofis talebinde bulunmak isteriz.

BAŞKAN ALTAN’IN DESTEĞİNE TEŞEKKÜR

Birkaç yıl önce Payas Belediye Başkanımız Bekir Altan’ın destekleri ile birliğimize kazandırdığımız tesislerimizde teknik açısından donanımlı ekipmanlarımız, bal paketleme ünitelerimiz ve üyelerimizi bilgilendirme konusunda seminerleri gerçekleştirdiğimiz konferans salonumuz ile sektörde örnek gösterilecek bir konumda olduğumuzun altını çizmek istiyorum. Markalaşma yolunda istikrarlı yükselişimizi sürdürdüğümüz tesislerimiz konusunda bir kez daha Payas Belediye Başkanımız Bekir Altan’a şükranlarımızı sunuyoruz. Bal Üretim Analiz Raporlarında 1300 prolin değerlerini görmeye başlayan bal üreticilerimizin olduğu bölgemizde muhteşem balların doğru pazarlarda hak ettiği fiyatlar ile satılabilmesi adına yoğun çaba gösterdiğimiz birliğimizde Hay-Bir markamız ile tesislerimizde el değmeden paketlenen ballarımızın satışı içinde yoğun mesai harcamaktayız. Bu arada her biri birbirinden kıymetli ve emekçi olan bal üreticilerimizin hak ettikleri değeri görebilmeleri adına da sahte balcılar ile mücadelemiz devam etmektedir. Bizi yakından tanımak ve bal çeşitlerimizi görmek adına bal severleri Millet bahçesi esnaf çarşısındaki Hatay Arı Yetiştiriciler Birliği merkez ofisimize bekliyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli