Reklam
Reklam
Hatay Barosu Avukatlarından Farkındalık Projesi“Avukatıma Dokunma!”

Hatay Barosu Avukatlarından Farkındalık Projesi“Avukatıma Dokunma!”

ABONE OL
4 Nisan 2021 16:54
Hatay Barosu Avukatlarından Farkındalık Projesi“Avukatıma Dokunma!”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Avukatlara uygulanan şiddetlerin ve saldırıların artması nedeniyle Hatay Barosu avukatları #avukatımadokunma başlığı ile bir farkındalık projesine imza attılar.

5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle, yapılan şiddete dikkat çekme amacıyla başlatılan projeler kapsamında önce adliyelerde “Hayatınız Bu Kadar Tatlı Olmayabilir, Ama Sebebi Avukatınız Değil!” yazılı çikolatalar vatandaşlara dağıtıldı, ardından sosyal medya için hazırlanan videolar servis edildi.Hatay’da görev yapan avukatların oluşturdukları Baroda Değişim Grubu avukatlara yapılan saldırılara kayıtsız kalmayarak, 5 Nisan Avukatlar Günü’nde ses getirecek bir çalışmaya imza attılar. 

Hatay’ın ilçe adliyelerinin girişlerinde, mahkeme salonlarında, koridorlarda ve çevresinde vatandaşlara farkındalık oluşturmak için hazırlanan çikolataları dağıtan avukatlar, ardından ulusal basın ve yerel basında yer alan haberlerden yararlanarak hazırladıkları sosyal medya videosunu gösterime sundular.Baroda Değişim Grubu adına bir açıklama yapan Hatay Barosu Başkan Adayı Av. Hüseyin Cihat AÇIKALIN, “Avukatlara yapılan hiçbir saldırı kabul edilemez. Uygulanan saldırılar karşısında kurduğumuz, kuracağımız hiçbir cümle acımızı hafifletmez. Yaptığımız bu çalışmalar ile uygulanan şiddete dikkat çekmek istiyor, bir an önce bu saldırıların son bulmasını diliyoruz. Tüm meslektaşlarımız ve duyarlı vatandaşlarımızı bu projemize destek olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli