Hatay Oto Galericiler Sitesi törenle tanıtıldı

Hatay Oto Galericiler Sitesi törenle tanıtıldı

ABONE OL
8 Eylül 2021 11:18
Hatay Oto Galericiler Sitesi törenle tanıtıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Oto Galericiler Sitesi dün düzenlenen törenle tanıtıldı, görücüye çıktı. Düzenlenen tanıtım kokteyline Hatay Ticaret İl Müdürü Halit İmrek, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, İşadamı Sedat Aslan, Defne Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Semir Öztürk, Serinyol Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Nurittin Koyun, bazı banka müdürleri, ATSO Genel Sekreteri Ali Mullaoğlu, çok İşadamı ve Oto Galerici esnafları katıldı.

DALYAN: İNŞAATI KISA SÜREDE BİTİRECEĞİZ

Davetlilerle yakından ilgilenem Hatay Oto Galericileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Naim Dalyan, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Kuruluşunu tamamlayıp 1. Olağan Genel Kurulunu tamamladığımız ve yönetimi şekillenen ve görev dağılımını yaptığımız kooperatifimizin kuruluş amacında belirtildiği üzere öncelikli ve birincil gayemiz olan esnaflarımızın toplu işyeri sahibi yapma çalışmalarımızın vardığı durumu ve geldiğimiz süreci kamuoyu ile paylaşmak istedik. Hatay ilimize böyle bir projeyi kazandıracak olmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz. Esnaflarımızın bir arada hizmet verecek olması herkese katkı sağlayacaktır. Site inşaatını kısa süre içerisinde bitirmeyi düşünüyoruz. Bizi kırmayıp tanıtım toplantısına katılan tüm herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

İMREK: BU TÜR KOOPERATİFLERE İHTİYAÇ VAR

Hatay Ticaret İl Müdürü Halit İmrek ise yaptığı konuşmada 2 tane kooperatif olduğunu ve bu kooperatiflerin hayata geçirilebilmesi için ellerinden gelen desteği vereceklerini vurguladı. 1000’den fazla galerici esnafı olduğunu da sözlerine ekleyen İmrek, bu tür kooperatiflere ihtiyaç olduğunu da ifade etti.

ÇİNÇİN: EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Törene katılan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin de, esnafların bir araya gelip bir arada çalışacak olmalarının anlamlı olduğunu belirtti. Parselin konum itibariyle çok güzel olduğunu da vurgulayan Çinçin; “Bu tür kooperatiflerin desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Aslında geç kalınmış bir yatırım bu. Başarılı olmanın yolu altyapıdan geçer. Site inşaatı bittiğinde esnafların daha başarılı olacağı kanaatindeyim. İnşaatın çok kısa süre içerisinde biteceğine inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli