Erten Elektronik
Erten Elektronik
HATAY TURİZM VE GASTRONOMİSİ BAŞKENTE TAŞINIYOR

HATAY TURİZM VE GASTRONOMİSİ BAŞKENTE TAŞINIYOR

ABONE OL
30 Ağustos 2023 13:46
HATAY TURİZM VE GASTRONOMİSİ BAŞKENTE TAŞINIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Turizm ve Gastronomi Derneği, Hatay’ın tarih, kültür, sanat ve yöresel ürünlerini 13, 14, 15, 16 ve 17 Eylül 2023 tarihlerinde Başkent Ankara’da Millet Bahçesi’nde Ankaralılara tanıtacak.

Deprem sürecinin ardından yüzbinlerce vatandaşın göç ettiği Ankara’da düzenlenecek olan etkinliği başkentteki Hataylıların yanı sıra milyonlarca Ankaralının da ziyaret etmesi bekleniyor. Hatay Valiliği himayelerinde organize edilen Hatay Turizm ve Gastronomi Günleri etkinliğinin 6 Şubat’ta meydana gelen deprem sonrasında Hataylı esnafların yeniden kalkınması ve kendi işlerini yeniden kurması için elini taşın altına koyan Hatay Turizm ve Gastronomi Derneği Başkanı Mehmet Saltan, yine bir etkinliğe daha imza atmaya hazırlanıyor. 6 Şubat’ta meydana gelen depremde hayatını kaybeden esnafları unutmayan Hatay Turizm ve Gastronomi Derneği Başkanı Mehmet Saltan, vefat etmiş olan esnafların varislerine de imkanlar ölçüsünde ellerinden gelen her türlü katkıyı sunmak için Hatay Valiliği himayelerinde 13, 14, 15, 16 ve 17 Eylül 2023 tarihlerinde Ankara’da Millet Bahçesi AKM’de düzenleyecekleri etkinlikte yardıma hazır olduklarını belirtti.

BAŞKAN SALTAN’DAN VALİ MASATLI’YA TEŞEKKÜR

Hatay Turizm ve Gastronomi Derneği Başkanı Mehmet Saltan, 13-17 Eylül 2023 tarihlerinde Ankara Millet Bahçesi AKM’de düzenlenecek olan etkinliğe desteklerinden dolayı Hatay Valisi Mustafa Masatlı’ya teşekkür etti. Başkan Saltan yaptığı açıklamada; “Hataylı esnaflarımızın yeniden kalkınması ve kendi işlerini yeniden kurması için Hatay Valiliği himayelerinde düzenleyeceğimiz Hatay Turizm ve Gastronomi Günleri etkinliğine büyük destek veren Hatay Valisi Sayın Mustafa Masatlı’ya teşekkür ediyorum. Etkinliğimizin hazırlıklarını tamamladık ve depremde hayatını kaybeden esnaflarımızı da unutmadık. Depremde yakınını kaybeden ve işyeri yıkılan birçok esnafa stant veriyoruz. Depremden sonra İstanbul, Ankara, Mersin ve İzmir’den sonra 13-17 Eylül 2023 Ankara Millet Bahçesi AKM’de esnafımıza destek olmaya devam edeceğiz.

Eylül ayı içerisinde gerçekleştireceğimiz etkinliğimize başta Ankara’da bulunan hemşerilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli