Erten Elektronik
Erten Elektronik
HATAY’DA 23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI

HATAY’DA 23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI

ABONE OL
24 Nisan 2024 23:33
HATAY’DA 23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Hatay’da, yüzlerce çocuğun ve devlet protokolünün katıldığı törenlerle kutlandı.

Hatay Merkez Spor Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlama programın, Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Milletvekilleri, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Veysel Eren,  sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile diğer protokol üyeleri ve Hataylılar katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz’ün günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşma ile devam eden programda, çocukların hazırladığı çeşitli koreografilerle renkli görüntüler oluşurken binlerce çocuk okunan şiirler, jimnastik, halk oyunları ve step gösterileri ile doyasıya bir bayram sevinci yaşadı.

ANADOLU ATEŞİ EĞLENCELİ ANLAR YAŞATTI

Özellikle 1. sınıf öğrencileri Anadolu Ateşi gösterileri ile katılımcılara eğlenceli dakikalar yaşattı. Vali Mustafa Masatlı ve HBB Başkanı Mehmet Öntürk 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. Yıl kutlamaları kapsamında çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı. Milli bayramlarını coşkuyla kutlamanın yanı sıra, ülkenin geleceği için umutlu olmaları gerektiğini bir kez daha hisseden çocuklar; bayramlarını sevgi ve umut dolu bir ortamda kutlamalarına vesile olan tüm yetkililere teşekkürlerini iletti.

En az 10 karakter gerekli