Hatay’da 32 bin 286 öğrenciye ücretsiz yemek

Hatay’da 32 bin 286 öğrenciye ücretsiz yemek

ABONE OL
4 Aralık 2022 23:29
Hatay’da 32 bin 286 öğrenciye ücretsiz yemek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü, il genelinde 32 bin 286 öğrencinin devlet destekleriyle ücretsiz yemek imkânından faydalandığını açıkladı.


Millî Eğitim Bakanlığı’nın öğrencilerin eğitime erişimini artırmak için sosyal politikalarla öğrencileri destekleme çalışmaları kapsamında ücretsiz yemek yiyen öğrenci sayısının her geçen yıl daha da artırdığını, bu kapsamda Hatay’daki sayının da arttığını söyleyen Hatay İl Müdürü Seyit Ali Büyük, Hatay’da ilkokul ve ortaokulun yanısıra okul öncesinde bin 864 çocuğa ücretsiz yemek verildiğini ifade etti.


EN FAZLA FAYDALANAN ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ OLDU
İl genelinde en fazla ücretsiz yemeğin ortaöğretim öğrencilerine verildiğini belirterek, verileri paylaşan Hatay İl Müdürü Büyük, “Şartlı eğitim yardımından öğrenci burslarına, taşımalı eğitimden ücretsiz yemek imkânına, ücretsiz ders kitaplarından yardımcı kaynaklara çok sayıda proje, ilimizde de kararlı bir şekilde uygulanmaya devam etmektedir. Bu kapsamda ilimizde 32 bin 286 öğrenciye ücretsiz yemek hizmeti verilmektedir. Bakanlığımızın öğrencilerimize sunduğu sosyal destekler kapsamında ilimizde taşımalı eğitimden yararlanan 6 bin 314’ü ilkokul ve ortaokul, 17 bin 940’ı ortaöğretim olmak üzere toplam 24 bin 254 öğrenci, ücretsiz öğle yemeği imkanından da yararlanmaktadır. Ayrıca okul pansiyonlarında kalan 4 bin 746 öğrenci, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla 1.377 öğrenci ve özel eğitimde 45 öğrenciye ücretsiz yemek hizmeti verilmektedir. Yine Bakanlığımızın son bir yılda okul öncesi eğitime erişimi artırma odaklı çalışmaları çerçevesinde ücretsiz yemek hizmetinin özellikle okul öncesi eğitim kademesinde yaygınlaştırılması hedeflenmektedir. Bu kapsamda ilimizde 1.864 okul öncesi çocuğumuz ücretsiz yemek imkânından faydalandırılmaktadır. Bakanlığımızın ücretsiz yemek programının kapsamını genişletme hedefi doğrultusunda ilimizdeki çalışmalar da 2023 yılında okul öncesine ağırlık vererek devam edecektir” dedi.

En az 10 karakter gerekli