Hatay’da Dostluk Ormanı İçin Can Suyu Verildi!

Hatay’da Dostluk Ormanı İçin Can Suyu Verildi!

ABONE OL
29 Aralık 2020 17:14
Hatay’da Dostluk Ormanı İçin Can Suyu Verildi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hayata Destek Derneği Hatay İl Temsilciliği girişimleri ile Top Boğazı mevkiine daha önce yanan alanı ağaçlandırmak amacıyla fidan dikimi gerçekleştirildi.
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan Sosyal Uyum çalışmaları nedeniyle düzenlenen programa AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Şanverdi ve Abdulkadir Özel’de katılarak Suriyeli vatandaşlarla birlikte Hayata Destek Dostluk Ormanı oluşturdular.
Belen İle Kırıkhan İlçeleri arasında kalan ve daha önce yanan alanı yeşillendirmek için yoğun bir çaba sarf eden Hayata Destek Derneği Hatay İl Temsilciliği, Antakya Orman İşletme Müdürlüğünün destekleri ile bu projelerinin ilk etabını hayata geçirdiler. Suriyeli sığınmacılar ile birlikte oluşturulan dostluk ormanı programı pandemi nedeniyle online olarak tüm bağışçılara ve katılımcılara izletildi. Fidan dikimi sırasında bir konuşma yaparak, Sosyal Uyum çalışmalarına önem verdiklerini dile getiren Hayata Destek derneği Hatay Saha Koordinatörü Taylan Cengiz, “Ülkemiz tarihinde ve geçmişinde farklı coğrafyalardan, dinlerden göç edip, dünyanın her yerinden gelen insanların vatanı olmuştur. Devletimizin 2019 yılında Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile başlattığı sosyal uyum çalışmalarına, STK olarak çok önem veriyoruz. Bu vesileyle ülkemizde bulunan göçmenlerin bu ülkenin kültürünü, dilini, hukuk sistemini ve değerlerini öğrenmeleri çok önem arz etmektedir. Bizde bir insani yardım derneği olarak bu alanda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu anlamda STK’ların ve kamunun birlikte sosyal uyum aktiviteleri oldukça değerli. Sosyal uyuma ve birlikte bir gelecek yaratmaya bir adım atma adına sembolikte olsa, bu aktivite için bir araya gelmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Sığınmacıların ülkemize adapte olmasında emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliyoruz” dedi.
Kardeşlik ve dostluk içerisinde yaşamanın çok değerli olduğu dile getiren AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel ise, Hayata Destek Derneğini tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi. Hatay Hayata Destek Derneğinin çalışmalarını yakından takip ettiğini dile getiren AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi ise, “İlk günden bu yana sığınmacılara en fazla desteği veren ülkelerin başında geliyoruz. Sizin derneğiniz de bu alanda yaptığı çalışmalarla önemli bir dernek haline geldi. Bugün yapılan etkinlik de oldukça verimli oldu. Yanan alanların yeşillendirilmesi adına oldukça önemli olan ağaç dikim etkinliğinde bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Tüm katılımcılara ve destek verenlere teşekkür ediyor, etkinliğimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

En az 10 karakter gerekli