Erten Elektronik
Erten Elektronik
HATAY’DA HAMİLE DOKTORA ŞİDDET UYGULANDI

HATAY’DA HAMİLE DOKTORA ŞİDDET UYGULANDI

ABONE OL
15 Eylül 2023 09:28
HATAY’DA HAMİLE DOKTORA ŞİDDET UYGULANDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay’ın Defne ilçesinde bulunan Defne Devlet Hastanesi’nde görevli 11 haftalık hamile dermatoloji Uzmanı Dr. K.E.K. hasta tarafından şiddete uğradı.

Edinilen bilgiye göre Defne Devlet Hastanesi’nde Gülbahar Tancı adlı hasta yakını sırası gelmeden muayene olmak istedi ancak hastanede görevli dermatoloji uzmanı doktor bunu kabul etmedi. Duruma sinirlenen saldırgan, doktorun yüzüne yabancı bir cisim attı, saçlarından çekip yerde sürükledi, tekmeleyip yumrukladı. 11 haftalık gebeliği olan doktor, iç kanama geçirdi. Doktora, gebeliğinin tehlikeye girmesinden dolayı bir hafta iş göremezlik raporu verildiği belirtildi.

DOKTORLAR TEPKİ OLARAK İŞ BIRAKACAK

Hatay Tabip Odası (HTO) yaşanan sağlıkta şiddet olayından sonra 1 günlük iş bırakma kararı aldı. HTO, bugün hastane önünde basın açıklaması yapacak.

BAKAN KOCA DUYURDU: ZANLI GÖZALTINA ALINDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Defne Devlet Hastanesi’ndeki bir hekime saldıran zanlının gözaltına alındığını duyurdu. Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Defne Devlet Hastanesinde yaşanan olayda, bir hekim arkadaşımız, aldığı darbeler sonucunda yaralandı. Çok üzgünüz. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. ‘Zanlı’ olayın akabinde gözaltına alınmıştır. Yargıya güvenimiz tam. Ama bizler, sağlık çalışanları olarak, hasta/ hasta yakınları ile her ilişkimizde, birbirimizde daima aradığımız insanlığa da hep güvenebilmeli değil miyiz?” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli