Hatay'da haydi çocuklar namaza projesi başlıyor

Hatay'da haydi çocuklar namaza projesi başlıyor

ABONE OL
26 Ocak 2021 18:57
Hatay'da haydi çocuklar namaza projesi başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Server Gençlik ve Server Genç Hanımlar tarafından gerçekleştirilen “Haydi Çocuklar Camiye” projesi, bu yıl salgın tedbirleri nedeniyle “Haydi Çocuklar Namaza” adıyla çocuklarla buluşacak. Hatay’da Kaşifan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından proje ortağı olarak uygulanan yarışmaya yönelik ilgi her yıl artarak devam ediyor. 1 Şubat 2021 Pazartesi sabah namazı ile başlayıp, 14 Şubat Pazar yatsı namazı ile sona erecek yarışmaya başvurular başladı.Yarışmaya katılmak isteyenler, www.haydicocuklarcamiye.com web sayfasından kayıt yapabilecekler. Geçmiş yıllarda Türkiye’nin farklı şehirlerinde belirlenen camilerde çeşitli etkinliklerin eşlik ettiği yarışmaya bu yıl çocuklar evlerinden veya bulundukları yerlerden katılacak. Mekân sınırlaması olmayan yarışmada başarılı olmak için, 14 gün boyunca namazların vakti içerisinde eda edilmesi yeterli olacak.
Vaktinde kılınan her namaz puan kazandıracak
Yarışma ile ilgili yapılan açıklamada, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklara namaz kılmayı sevdirmeyi amaçlayan projeye katılım yaş sınırı yoktur. Ancak hediye çekilişi 6-13 yaş arası kız ve erkek çocuklar için yapılacak. Sabah namazına 10 puan, yatsı namazına 8 puan verilen yarışmada, öğle, ikindi ve akşam namazlarından ise 5’er puan kazanılıyor. Projeye katılacak çocuklar namazlarını evde veya camide kılabileceği gibi tüm vakit namazlarını ebeveynleriyle birlikte cemaat ile veya bireysel olarak da kılabilecek. Sadece bir yarışma olmayıp deneyimleme eksenli bir etkinlik olan Haydi Çocuklar Namaza projesi, iyi bir geleceğin güzel ahlaklı ve iç huzura sahip kişiler yetiştirmekle olacağı inancıyla düzenleniyor” denildi.
Ara etkinliklerde sürpriz hediyeler verilecek
Proje sonunda 375 ile 462 arası puan kazananlar içerisinden, kura ile yapılan çekilişte 300 çocuğa sürpriz hediyeler verilecek. Asıl ödülün ebeveynler ve büyükler tarafından verilmesi tavsiye ediliyor. Öte yandan eş zamanlı gerçekleştirilecek “En İyi Seccade Yapımı” ve “En İyi Namaz Köşesi Yapımı” yarışmalarında başarılı olan 3’er çocuğa sürpriz hediyeler verilecek. Yarışmayla ilgili detaylı bilgi ve kayıt formu haydicocuklarcamiye.com adresinde yer alıyor.

En az 10 karakter gerekli