Erten Elektronik
Erten Elektronik
HATAY’DA KAHRAMANLAR OPERASYONU

HATAY’DA KAHRAMANLAR OPERASYONU

ABONE OL
1 Kasım 2023 09:00
HATAY’DA KAHRAMANLAR OPERASYONU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, aralarında Hatay’ın da bulunduğu 28 ilde düzenlenen Kahramanlar Operasyonu ile teröristlerin kış aylarında kullanmak için hazırladığı 11 büyük sığınağın imha edildiğini açıkladı.

Jandarma Genel Komutanlığı’nın koordinesinde İl Jandarma Komutanlıklarınca 4 bin 731 timden oluşan 61 bin 500 jandarma ile Hakkari, Siirt, Şırnak, Van, Bitlis, Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Diyarbakır, Mardin, Batman, Ağrı, Erzincan, Erzurum, Kars, Iğdır, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Tokat, Rize, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Muş Ve Sivas’ta gerçekleştirilen operasyonda J-SİHA ve İHA’lar da kullanıldı. Bölücü terör örgütü(BTÖ) mensubu teröristlerin kırsalda kış aylarında barınmak için hazırladıkları mağara ve sığınakların imha edilmesine yönelik düzenlenen dev operasyonda 11 adet büyük mağara ve sığınak ile 37 kg. patlayıcı madde bombalı eylem düzenekleriyle birlikte imha edildi.

ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT VE YAŞAM MALZEMESİ ELE GEÇİRİLDİ

Operasyonda ayrıca, polis, jandarma ve askerlerin geçiş güzergahlarındaki yollara yerleştirmek için hazırlanmış 12 adet Mayın/EYP, 27 adet piyade tüfeği, 1 adet keskin nişancı tüfeği, 12 adet tabanca, 17 adet av tüfeği, 10.135 adet çeşitli silahlar için mühimmat, 10 adet el bombası, 6 adet elektrikli fünye, 171 adet tüp ile çok sayıda gıda, yaşam, sağlık malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildi. Terör örgütlerine yönelik operasyonların süreceğini söyleyen İçişleri Bakanı Yerlikaya, “Teröristlerin inlerini bir bir başlarına yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz. Kahraman Jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Operasyonel kabiliyetimizle terör odaklarını bulduğumuz yerde yok ediyoruz. Etmeye de devam edeceğiz. Yılın 365 günü, 4 mevsim, gece gündüz demeden operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek” dedi.

En az 10 karakter gerekli