Hatay'da tarihi eser operasyonu

Hatay'da tarihi eser operasyonu

ABONE OL
9 Mart 2021 09:34
Hatay'da tarihi eser operasyonu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay‘ın Samandağ ve Kırıkhan ilçelerinde, tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen 10 bin 829 sikke ve 6 heykelcik ele geçirildi. Olayla ilgili 3 şüpheli gözaltına alındı.
Samandağ İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Atatürk Mahallesi’ndeki bir evde tarihi eser olduğu değerlendirilen objeler bulunduğu bilgisi üzerine adrese operasyon düzenledi. Operasyonda tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen 10 bin 353 sikke ele geçirildi. T.K. adlı şüpheli gözaltına alındı.
Kırıkhan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de Cumhuriyet Mahallesi’ndeki bir evde 476 sikke, 601 madeni para ve 6 heykelcik buldu. Şüpheliler K.H. ve M.F. gözaltına alındı.
İHA

HATAY’IN SAMANDAĞ VE KIRIKHAN İLÇELERİNDE, TARİHİ ESER NİTELİĞİ TAŞIDIĞI DEĞERLENDİRİLEN 10 BİN 829 SİKKE VE 6 HEYKELCİK ELE GEÇİRİLDİ, 3 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI. (İSMET BİÇEN/HATAY-İHA)
Hatay’ın Samandağ ve Kırıkhan ilçelerinde, tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen 10 bin 829 sikke ve 6 heykelcik ele geçirildi. Olayla ilgili 3 şüpheli gözaltına alındı.

En az 10 karakter gerekli