HATAY’DAKİ 2 ÜNİVERSİTEDE KONTENJANLAR DOLDU

HATAY’DAKİ 2 ÜNİVERSİTEDE KONTENJANLAR DOLDU

ABONE OL
21 Ağustos 2023 11:23
HATAY’DAKİ 2 ÜNİVERSİTEDE KONTENJANLAR DOLDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay’da eğitimlerine yeni dönemde devam edecek olan 2 üniversitenin kapasitelerinin tamamen dolduğu açıklandı.

Deprem felaketi ile sarsılan ve eğitimin de büyük yara aldığı kentte bulunan Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi ve İskenderun Teknik Üniversitesi rektörleri, kontenjanların tamamen dolduğunu açıklayarak yeni öğrencilere hoşgeldiniz mesajı yayınladı.

REKTÖRLER YENİ ÖĞRENCİLERİNE HOŞGELDİNİZ MESAJI YAYINLADI

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Veysel Eren ve İskenderun Teknik Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, yeni öğrencilerini hoşgeldiniz mesajı yayınlayarak karşıladı.

Rektör Eren, yayınladığı mesajında; “Değerli öğrencilerimiz, 2023 YKS sonuçlarının açıklanmasıyla neredeyse tüm bölümlerimizde %100 kontenjan doluluk oranını yakaladığımızı sevinçle öğrendik. Hatay’ı tıpkı Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi şahsi meselesi olarak gören genç ve dinamik nesilleri üniversitemizde görmekten büyük kıvanç duyuyoruz. Üniversitemiz yaşanan büyük felakete rağmen Hatay’ın ayakta kalan kurumlarından birisi olarak eğitim kalitesinden ödün vermeden büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Bu sürecin bir parçası olmayı tercih eden 2544 yeni öğrencimizi gönülden selamlıyorum. Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi ailesine hoş geldiniz” ifadelerini kullandı.

Yüksek doluluk oranında gurur ve sevinç duyduklarını belirten İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, “İSTE Ailesinin yeni üyeleri, sevgili öğrencilerim, uzun bir yolculuğun sonunda İSTE’ye dahil oldunuz, aramıza hoşgeldiniz. Aday öğrencilerimizin yaptıkları tercihlerde yüksek kalitenin şartlar ne olursa olsun kendini gösterdiğine şahit olduk. Deprem bölgesinde olmamıza rağmen elde ettiğimiz kontenjan doluluk oranı çalışmalarımızın ve elde ettiğimiz başarıların karşılığıdır. Bizi ve başarıyı İSTE’yen ve tercih eden tüm öğrencilerime üniversitem ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Rektörünüz olarak bilmenizi isterim ki eğitim hayatınız boyunca ve sonrasında bir ferdi olmaktan guru duyacağınız bir üniversitenin parçası olmanız için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Güçlü eğitim kadromuz ve gelişen sosyal imkanlarımızla her zaman yanınızdayız. Öğrencilerimizin her birini başarı yolunda beraber yürüyeceğimiz yolda yol arkadaşlarımız olarak görüyoruz ve onlar için canla başla çalışıyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli