Reklam
Reklam
Hatay’ın bekasını düşünen adam “Serdar Özyurt”

Hatay’ın bekasını düşünen adam “Serdar Özyurt”

ABONE OL
25 Ekim 2022 19:23
Hatay’ın bekasını düşünen adam “Serdar Özyurt”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay’a 50 milyon dolarlık mühimmat fabrikası kurma hedefiyle yola çıkan ve hedefine her geçen gün adım adım ilerleyen iş insanı Serdar Özyurt’a destekler çığ gibi büyüyor.

Binlerce kişiye istihdam sağlayacak olan, Hatay’ı bölgenin sayılı illeri arasına sokacak olan işletme Hatay kamuoyunun yanı sıra Hataylı yetkililerden de destek görüyor. Belediye başkanlarının sahiplendiği yatırım ile özellikle Belen bölgesine hayat yeniden canlanacak. Binlerce kişilik istihdamın yanı sıra ulaşım, gıda, etrafındaki küçük işletmeler gibi çok sayıda yan sektör de bu fabrikadan ekmek kazanabilecek.

HATAY’IN ÖNEMİ ARTACAK

Ortadoğu ile Türkiye arasındaki köprü vazifesi gören Hatay’ın jeopolitik önemini arttırması beklenen bu fabrika yalnızca istihdam ve ekonomik olarak değil, Türkiye’nin yeni dünya düzeninde masada var olması anlamı da taşıyor. Azerbaycan-Ermenistan savaşında savaşın seyrinin Azerbaycan’a dönmesinde Özyurt’un ürettiği silah ve mühimmatların kullanılmasının yattığı da göz önüne alındığında Hatay’da yapılacak böylesi bir yatırımın Hatay’ın önemini ne derece arttıracağı daha da fazla görülüyor. Liman kenti olan Hatay’ın bu yolla ürettiği mühimmatları denizaşırı ülkelere taşıma maliyeti çok uyguna gelecek şekilde pazarlayabilecek olması da bu işletmeye önem verilmesi gerektiğini kanıtlıyor.

Hataylı vatandaşlar, Özyurt’un bu işletmeyi Hatay’a açmasının önündeki engellerin kaldırılmasını ve Hatay’ın artık dünyada da adının duyurulmasını istiyor.

En az 10 karakter gerekli