HATAYLI DEPREMZEDE ÖĞRENCİLERE TEST VE DENEME KİTABI DESTEĞİ

HATAYLI DEPREMZEDE ÖĞRENCİLERE TEST VE DENEME KİTABI DESTEĞİ

ABONE OL
14 Mart 2024 14:51
HATAYLI DEPREMZEDE ÖĞRENCİLERE TEST VE DENEME KİTABI DESTEĞİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 2’nci sınıf öğrencileri, Kurumsal Sosyal Sorumluluk dersi çerçevesinde ‘El Ele Geleceğe’ projesiyle Hatay’ın Samandağ ilçesinde bir lise ve eğitim kurumundaki üniversite sınavlarına hazırlanan 410 öğrenciye test kitapçığı ve deneme sınavı kitapçığı dağıtacak.
ÇOMÜ Halkla İlişkiler Tanıtım Programı 2’nci sınıf öğrencileri Berna Bilal, Ece Aşıcı, Rümeysa Mağunacı ve Semanur Mutlu, Kurumsal Sosyal Sorumluluk dersi kapsamında anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. 4 üniversite öğrencisi ‘El Ele Geleceğe’ projesiyle 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli Hatay’ın da etkilendiği deprem de Samandağ ilçesindeki bir lise ve eğitim kurumunda üniversiteye hazırlanan 410 öğrenciye sponsorların da desteğiyle test kitapçığı ve deneme sınavı kitapçığı dağıtmaya karar verdi. Öğrenciler Berna Bilal, Ece Aşıcı, Rümeysa Mağunacı ve Semanur Mutlu 300’ü lise, 110’ü dershane öğrencilerine olmak üzere 7 koli test kitapçığı ve deneme sınavı kitapçığı hazırladı. Hatay’a gidecek olan 4 üniversite öğrencisi Cuma günü 300 lise öğrencisine, Cumartesi günü ise 110 dershane öğrencisine test kitapçığı ve deneme sınavı kitapçıklarını dağıtacak.
BİLAL: ÖĞRENCİLERİN HAYALLERİ KAYGIYA DÖNÜŞTÜ
ÇOMÜ Halkla İlişkiler Tanıtım Programı 2’nci öğrenci Berna Bilal, “Bizler Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Halkla İlişkiler Tanıtım Programı 2’nci sınıf öğrencileriyiz. Kurumsal Sosyal Sorumluluk dersi kapsamında bizlerden birer sosyal sorumluluk projesi tasarlamamız ve ekipler halinde bunları yapmamız istendi. Bizde 4 kişilik bir ekip oluşturduk. Projemizi Hatay’daki şuanda üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler üzerine kurmaya karar verdik. Çünkü biliyorsunuz ki 6 Şubat depreminde pek çok öğrencinin gelecek hayalleri tamamen kaygıya dönüştü. Ve sadece bir sınav var. Nasıl hazırlanacağız, ne şartlarda hazırlanacağız gibi bu konuda çok fazla tereddütlerde sınavlara hazırlık yapıyorlar. Bizde bunun farkındalığına sahip iken bir şeyler yapmaya karar verdik. Çanakkale’de sponsorlarımızın destekleriyle kitap toplamaya karar verdik.
İHA

En az 10 karakter gerekli