Hataylı ev hanımı karantinayı kazanca dönüştürdü

Hataylı ev hanımı karantinayı kazanca dönüştürdü

ABONE OL
31 Mayıs 2021 11:07
Hataylı ev hanımı karantinayı kazanca dönüştürdü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da yaşayan Lale Bal, karantina sürecinde internetten izlediği biblo videolarından esinlenerek atık kağıt ve gazetelerden yaptığı bibloları kazanca dönüştürdü.
Evli ve 2 çocuk annesi olan 35 yaşındaki Lale Bal, korona virüs nedeniyle evde kaldığı dönemde izlediği videolarla atık kağıt ve gazetelerden biblo yapmayı öğrendi. El işçiliğini geliştiren ve zamanla daha iyi işler çıkaran Bal, bu meziyetini ticarete dönüştürdü ve aile ekonomisine katkıda bulundu. Bal, “Kış boyunca karantinada kaldığımız sürede evde canım sıkılıyordu. Ne yapacağıma karar vermekte biraz güçlük çektim. Hem eve destek hem de hobi amaçlı bir şeyler arıyordum. İnternette gezinirken bibloları gördüm. Elimde de fazla gazete ve çocuğumun dergileri olduğu için bir anda anlık bir karar ile bu işe başladım. Daha sonrasında ticarete dönüştürdüm. Çevremde çok beğenildi. Şu an ilçelerimizden ve şehir dışından da sipariş alıyorum” dedi.
Her yaptığı biblonun hikayesi olduğunu söyleyen Lale Bal, “Ürünlerimi alanlar çok memnun kalıyor. Mesela bazı bebekleri kendim tasarlıyorum. Hiçbir sitede olmayan şeyler. Anlık gelen kararla yapıyorum. Mesela bir bibloyu nişan elbisemden esinlenerek yapmıştım. Diğerini ise bir sünnet düğününde giydiğim elbiseden esinlenerek oluşturmuştum. Müzik dinlerken aklıma gelen müzik aletlerini de yapıyorum, elinde saz tutan bir biblom var. Daha da ilerlemeyi düşünüyorum. Çok seviyorum bu işi ticaretten çok hobi olarak görüyorum” diye konuştu.

İHA

HATAY’IN MERKEZ İLÇESİ ANTAKYA’DA YAŞAYAN LALE BAL (35), KARANTİNA SÜRECİNDE İNTERNETTEN İZLEDİĞİ BİBLO VİDEOLARINI FAALİYETE DÖNÜŞTÜREREK ATIK KAĞIT VE GAZETELERDEN HARİKA ESERLER ÇIKARIYOR. (DOĞANAY YİĞİTOĞLU/HATAY-İHA) Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da yaşayan Lale Bal, karantina sürecinde internetten izlediği biblo videolarından esinlenerek atık kağıt ve gazetelerden yaptığı bibloları kazanca dönüştürdü.

En az 10 karakter gerekli