Erten Elektronik
Erten Elektronik
HATMEK KATILIMCILARA MORAL VE İSTİHDAM SAĞLIYOR

HATMEK KATILIMCILARA MORAL VE İSTİHDAM SAĞLIYOR

ABONE OL
1 Haziran 2024 10:12
HATMEK KATILIMCILARA MORAL VE İSTİHDAM SAĞLIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından farklı branşlarda ücretsiz olarak verilen kurslar yoğun ilgi görüyor.

HBB Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Meslek Edindirme Kurs Merkezi (HATMEK), Vatandaşların meslek edinmesi ve sosyal kültürel alanda gelişmesini sağlamak adına hizmet veren kurs merkezleri, il genelinde özellikle kadınlar tarafından ilgi görerek istihdam sağlanan bir kapı haline geldi.

İskenderun’daki 12 derslik HATMEK Merkezi’nde dikiş nakış, hasır örgüsü, terzi, doğal taş işleme ve İngilizce dersleri gibi 21 alanda vatandaşlara kurslar veriliyor.

Kursiyerler kurslar sayesinde el becerilerini geliştirirken yapılan ürünlerin satılması ile kendilerine maddi destek sağlandığını ifade ettiler.

Kurs sonunda moral ve motivasyona önemli derecede katkısı olan sergilerin açıldığının bilgisini veren eğitimciler, eğitimlerin ise vatandaşlara istihdam sağladığını belirtti.

HBB, kurslara kayıt yaptırmak isteyen vatandaşların, İskenderun Kurtuluş Mahallesi Namık Kemal Caddesi 5 Temmuz İlköğretim Okulu yanında Postane arkasındaki HATMEK Merkezine giderek kayıt işlemlerinin yapılabileceğini açıkladı.

Ayrıca 0326 614 34 78 telefon numarasından detaylı bilgi alınabileceğini hatırlattı.

En az 10 karakter gerekli