HBB’DEN HATAYLI KADINLARA ÜCRETSİZ SAĞLIK HİZMETİ

HBB’DEN HATAYLI KADINLARA ÜCRETSİZ SAĞLIK HİZMETİ

ABONE OL
7 Mart 2024 19:09
HBB’DEN HATAYLI KADINLARA ÜCRETSİZ SAĞLIK HİZMETİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Halk Sağlığı Uzmanları Derneği (HASUDER) arasında, depremzedelere üreme sağlığı hizmetleri verilmesi amacıyla yeniden protokol imzalandı.

Hatay Büyükşehir Belediye Lütfü Savaş ve HASUDER Başkanı Prof. Dr. Bülent Kılıç’ın imzaladığı protokol kapsamında, Antakya EXPO alanı bölgesinde kurulmuş olan Kadın ve Üreme Sağlığı birimi hizmet vermeye devam edecek. Hatay genelinde üreme sağlığı, cinsel sağlık ve aile planlaması hizmetlerinin yanı sıra sağlıklı koşullarda gebelik takibi ve doğum ortamı için yönlendirmelerin yapıldığı birimden Hatay’daki tüm kadınlar ücretsiz bir şekilde faydalanabiliyor.

KILIÇ: HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HER ZAMAN YANIMIZDA OLDU

HASUDER Başkanı Prof. Dr. Bülent Kılıç yaptığı açıklamada , “ Bizler halk sağlığı uzmanları derneği olarak bir yıl önce depremden hemen sonra başlatmış olduğumuz kadın sağlığı hizmetleri konusunda bugün Hatay Büyükşehir Belediyesi ile tekrar bir adım daha ilerledik. Bir yıldır kadın sağlığı alanında önemli hizmetler sunduk. Hatay Büyükşehir Belediyesi her zaman yanımızda oldu. Bütün personelimizin de barınma ve lojistik ihtiyaçlarını karşıladı. Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’a çok teşekkür ederim. Önümüzdeki bir yıl içerisinde kadın sağlığı için hizmetler sunmaya devam edeceğiz” dedi.

SAVAŞ: HATAYLI KADINLARIMIZ İÇİN MÜTHİŞ ÇALIŞMA YAPILDI

Depremden etkilenen kadınlar için oldukça önemli bir çalışma olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Savaş, “ Depremin ilk günlerinden hijyen şartlarının kötü olduğu ve barınma sonunun da yoğun olduğu dönemde Hataylı kadınlarımızın hijyen ve sağlık konusunda müthiş çalışma yapıldı. Bizler de bu çalışmalara ortak olduk. Bir yıldır Hatay’daki kadınlarımıza çok büyük destek verdiler. Hatay ve kadınlarımıza adına hocalarımıza ve paydaşlarımıza çok teşekkür ederiz. En gerekli ve önemli zamanlarda yapılan yardımları Hatay halkı hiçbir zaman unutmayacak” açıklamalarında bulundu.

En az 10 karakter gerekli