İBRAHİM BAŞKAN İLE ANTAKYA’DA YÜZLER GÜLECEK

İBRAHİM BAŞKAN İLE ANTAKYA’DA YÜZLER GÜLECEK

ABONE OL
11 Mart 2024 20:53
İBRAHİM BAŞKAN İLE ANTAKYA’DA YÜZLER GÜLECEK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhur İttifakı Antakya Belediye Başkan Adayı İbrahim Naci Yapar, Antakya’da yüzler gülsün diye sloganı ile kapı kapı gezerek projelerini halka aktarıyor.

Projeleriyle fark yaratan Yapar, halktan da büyük destek görüyor. Yapar, bu kapsamda AK Parti İl Başkanı Dr. Mustafa Erdoğan, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Boyacıoğlu, AK Parti Antakya kadın kolları Başkanı Selma Sönmez ve MHP İlçe Başkanı Metin Taşçı ile birlikte kent genelinde ziyaretlerde bulundu.

AFET DESTEK DEPOLARI, AŞEVİ, ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ VE DAHA NİCELERİ

Başkan Yapar, projeleriyle ilgili açıklamasında, “Özel gereksinimi olan vatandaşlarımız için planlanan Engelsiz Yaşam Merkezimizde, bir engelli vatandaşın tüm ihtiyaçları karşılanacak şekilde düzenlenecektir. Özel gereksinimi olan bireylerin engel durumuna göre Hidroterapi (Su Terapisi), Özel tasarlanan sınıflarımızda Duyu bütünleme Terapisi, Dil ve konuşma Terapisi gibi çok özel hizmetler verilerek farklı atölye çalışmalarıyla da sosyalleşmelerine ve akademik başarılarına katkı sağlanacaktır. Antakya’da, afet durumlarında hızlı ve etkili bir müdahale için gerekli olan ekipman ve malzemelerin bulundurulacağı afet depoları planlanacaktır. Bu depolar, deprem, sel, yangın gibi acil durumlar karşısında hazır olacak şekilde düzenlenmiştir. Depolarda acil müdahale ekipmanları, ilkyardım malzemeleri, kum torbaları, battaniyeler, su ve gıda gibi temel ihtiyaç malzemeleri bulunacaktır. Afet depoları, Antakya’nın her bölgesine yayılarak, vatandaşların güvenliğini sağlamak ve afet durumlarında hızlı bir şekilde destek sunmak amacıyla kurulacaktır. Şehrimizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla farklı mahallelerimizde aşevleri açılacaktır. Bu aşevleri, özellikle sabah erken işe giden ve kahvaltı yapma imkanı bulamayan vatandaşlarımıza sıcak çorba ikramında bulunarak destek olmayı hedeflemektedir. Aşevlerimiz, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın temel beslenme ihtiyaçlarını karşılamak ve sosyal dayanışmayı güçlendirmek için önemli bir rol üstlenecektir. Bu adım, şehrimizdeki yardıma muhtaç olan vatandaşlarımıza yardım eli uzatmak ve onların daha güvenli ve sağlıklı bir yaşam sürmelerine katkı sağlamak için atılmış önemli bir adım olacaktır” ifadelerini kullandı.

İŞ DÜNYASINA TAM DESTEK

Yapar, kentin ticari hayatının hareketlenmesi için açılışlara katılmaya ve kentteki girişimcilere destek olmaya devam ediyor. Yapar bu kapsamda İşletme sahipliğini Cuma Kayaoğlu’nun yaptığı Kayaoğlu Ayakkabı Market’in açılışını gerçekleştirdi. Bunun yanı sıra CC Mühendislik firma sahipleri Hikmet ve Berke Çakar ve çalışanlarını, Koç konteyner kenti sakinlerini, Kalipso Otel işletme sahiplerinden Mehmet Altınel’i, Hasan Erişik spor kulübü ve İshakoğlu Spor kulübü Taekwondo sporcularını ziyaret etti. Antakya için iş dünyasına, spora ve tüm kesimlerden vatandaşa dokunacak projeleri hayta geçireceklerini kaydeden Yapar, vatandaşların da isteklerini dinledi.

ARSUZ’DAKİ ANTAKYALILARA HANE ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Başkan Yapar, deprem felaketinin ardından Arsuz ilçesindeki yazlıklarında ikamet eden Antakyalı hemşehrilerini hanelerinde ziyaret etti. Yapar, Antikhan Restaurant işletme sahibi ve ailesini, Kıbrıs gazisi Behçet Narin ve ailesini, Kıyıkent sitesinde kalan Antakyalı Av.Ethem Çakır ve Kadir Erişkin ev sahipliğinde site sakinlerini, geçmiş dönem İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan’ı, Gökhan Gürsoy ev sahipliğinde site sakinlerini, Aşiyan Eren Park site sakinlerini, Melek sitesi PTT evleri sakinlerini, Uluçınar Gençlik kampında konaklayan Hatay Otizmliler Deneği Başkanı Sara Gök ve özel çocukları, Sultan Sofrası işletme sahipleri Mehmet Metin Tansal ve Mert Mustafa Tansal’ı hanelerinde ziyaret etti. Antakya’nın yeniden ayağa kalkması için herkese ihtiyaç olduğunu kaydeden Yapar, projelerinin yanı sıra iş dünyasının da Antakya’ya dönmesinin kentin ayağa kalkışını hızlandıracağını kaydederek tüm ev sahiplerine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti.

MAHALLE ZİYARETLERİ MİTİNG HAVASINDA GEÇİYOR

Başkan Adayı Yapar, kentte mahalle ziyaretlerini de aralıksız olarak sürdürüyor. Miting havasında geçen mahalle ziyaretleri kapsamında Avsuyu, Karlısu, Narlıca, Karaalibölüğü, Suvatlı, Akasya, Mahalleleri’nde hemşehrileri ile bir araya gelen Yapar, Antakya’yı ayağa kaldıracak projelerini aktardı. Başkan Adayı Yapar konuşmasında; “Bizlere kapılarını açan ve konuk eden mahalle sakinlerimize teşekkür ederiz. Her bir mahallemizde yaşayan hemşehrilerimize hak ettiği hizmeti ayaklarına kadar götüreceğiz. Biz sizlere geçici projelerle değil, kalıcı ve uzun vadeli hizmetlerle Antakya sunacağız. Mahallelerimizdeki eksiklikleri, yapılması gerekenleri dinledik. Biz de istediklerinin daha iyisini yapacağımızı ve gençlerimiz için düşündüklerimizi anlattık. Biz sizlere daha yaşanabilir, sosyal, kültürel ve yaşam şartları daha elverişli bir Antakya hazırlıyoruz. Biz Antakya’mızı beraberce ayağa kaldıracağız. Bizleri yürekten ve canı gönülden karşılayan, konuk eden mahalle sakinlerimize teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Yapar, kent genelinde ziyaret ve istişarelerini sürdürüyor.

En az 10 karakter gerekli