İskenderun’da “4. Kitap Günleri” başladı

İskenderun’da “4. Kitap Günleri” başladı

ABONE OL
13 Kasım 2022 14:44
İskenderun’da “4. Kitap Günleri” başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İskenderun’da bu yıl 4.’sü düzenlenen Kitap Günleri Fuarı düzenlenen törenle açıldı.


Atatürk Anıt Alanında İmza ve Söyleşi salonunda düzenlenen fuarın resmi açılışına AK Parti Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Abdulkadir Özel, CHP Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin, Serkan Topal, İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, Meclis üyeleri, muhtarlar, Kamu Kurum ve Kuruşlarının Müdürleri, Siyasi Partiler ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.


KİTAP HAYATTIR, HAYAT KİTAPTIR
Törende açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, rutin hizmetlerin yanı sıra sosyal belediyecilik anlamında kentte farklı organizasyonlara ve faaliyetlere imza attıklarını ifade ederek “Kitap okumak düşünce ufkunu geliştirir, kişilerin olaylara bakış açısını, onu irdeleme, analiz etme şeklini geliştirir. Kitap fuarları ise toplumun okuma alışkanlığı kazanmasında ve okuma kültürü geliştirmede çok önemli rol oynamaktadır ” dedi.


HAYIRLI UĞURLU OLSUN
İskenderun 4.Kitap Günleri birbirinden değerli 50 yazar, 70 stand, 100 yayınevinin katılımıyla 2O Kasım tarihine kadar saat 09.00 ile 22.00 saatleri arasında kitapseverlerin ziyaretine açık olacağını belirten Başkan Tosyalı “Kitap Fuarımız da yazar okur buluşmaları, söyleşiler, imza günleri ve çeşitli etkinlikler de yer alıyor. Bu vesile ile tüm katılımcı yazarlarımıza ve siz değerli konuklarımıza teşekkür ediyor, fuarımızın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından fuarın açılış kurdelesi kesilerek fuar alanındaki yayınevlerinin stantları gezilerek bilgiler alındı.

En az 10 karakter gerekli