Karahan’dan LGS şampiyonuna ziyaret

Karahan’dan LGS şampiyonuna ziyaret

ABONE OL
14 Temmuz 2021 10:11
Karahan’dan LGS şampiyonuna ziyaret
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay İl Millî Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Liselere Giriş Sınavı’nda (LGS) 500 tam puan alarak Türkiye ve Hatay birinciliği elde eden Bilfen İskenderun Ortaokulu 8.sınıf öğrencisi Muazzez Göksu Özer’i okulunda ziyaret ederek tebrik etti. Sınav sürecini Karahan’la paylaşan şampiyon, “Hep Türkiye 1.si olmak istiyordum ve bunu başardım” dedi.

ÖZER: HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİM

Bilfen İskenderun Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Muazzez Göksu Özer, düzenlenen Liselere Giriş Sınavında 500 tam puan alarak hem Türkiye hem de Hatay 1.si oldu. Özer’in bu başarısını kutlamak için eğitim gördüğü Bilfen İskenderun Ortaokulunu ziyaret eden Hatay İl Millî Eğitim Müdürü Kemal Karahan, LGS şampiyonu öğrenci, ailesi ve bu başarıda emeği geçen okul idarecisi ve öğretmenleri ile bir araya geldi. Öğrenciye plaket ve çiçek takdim eden Karahan, Muazzez Göksu Özer’in bundan sonra ki yaşantısında da her zaman başarısının devam edeceğini ve buna inancının tam olduğunu söyledi. Sınava hazırlık süreci ile ilgili İl Millî Eğitim Müdürüne bilgi aktaran Türkiye şampiyonu Özer, “Sınava hazırlık sürecimde okuluma ve öğretmenlerime güvenerek ek hiçbir kurs ya da özel ders almadım. Çok çalışarak bu başarıya ulaştım. Hep Türkiye 1.si olmak istiyordum ve bunu başardım.” dedi.

EĞİTİMİNE İSTANBUL’DA DEVAM EDECEK

Bilfen İskenderun İlköğretim Müdürü Pelin Arıca da bu yıl Bilfen Okulları genelinde 5 Türkiye birincisi çıkarmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Türkiye şampiyonlarından birinin de İskenderun’dan çıkmasının ayrı bir gurur kaynağı olduğunu belirten Arıca; “Bu yıl Bilfen Ortaokullarından toplam 1681 öğrenci mezun ettik. Sınava giren öğrencilerimizin %25’i (420 öğrenci) Türkiye’nin %1’lik diliminde yer alırken %37.31’de (627 öğrenci) %2’lik diliminde yer almayı başardı.” dedi. Hatay’ın gururu LGS 2021 Türkiye şampiyonu Muazzez Göksu Özer de lise tercihini Robert Kolejinden yana kullandı ve bundan sonraki eğitim hayatına İstanbul’da devam etmeye karar verdi.

En az 10 karakter gerekli