KEMAL ESMERLİGİL İLE EVİNİZDE SAĞLIĞINIZA KAVUŞUN

KEMAL ESMERLİGİL İLE EVİNİZDE SAĞLIĞINIZA KAVUŞUN

ABONE OL
22 Ağustos 2023 08:52
KEMAL ESMERLİGİL İLE EVİNİZDE SAĞLIĞINIZA KAVUŞUN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay’ın tanınmış ve başarılı isimlerinden fizyoterapist Kemal Esmerligil, sizlere evinizden çıkmadan fizik tedavisi alma imkanı sağlıyor.

Evlerde sunulan fizik tedavi uygulamalarının önemi her geçen gün artış gösteriyor. Ancak kalça-diz protezleri, Parkinson, MS, felç, omurilik yaralanmaları, ön çapraz bağ ameliyatları ardından ya da kaslarının zayıflanması sonucunda yürümesi imkansıza yakın olan ileri yaşlardaki hastaların yanı sıra hareket kısıtlılığı bulunan hastaların fizik tedavi merkezlerine ulaşmaları her zaman mümkün olmuyor. Böyle durumlarda evde fizik tedavi hizmeti alınarak fizik tedavi hizmetlerinin evde yapılabilmesine olanak sağlanıyor. Hataylı fizyoterapist Kemal Esmerligil, düşme, yaralanma ya da tıbbi bir durumun ortaya çıkmasından dolayı güçsüzlük, ağrı, hareket kısıtlılığı gibi sorunlar yaşayan hastaların kendi ev ortamlarında gerekli fizik tedavilerinin gerçekleştirerek kişiye fiziksel gücü ve hareketliliği geri kazandırmak imkanı sunuyor. Esmerligil sizlere evinizde sağlığınıza en hızlı ve güvenilir şekilde ulaşmanız için nörolojik rehabvilitasyon, ortopedik rehabilitasyon, pediatrik rehabilitasyon ve manuel tedavi alanlarında hizmet veriyor.

EVDE FİZİK TEDAVİNİN AVANTAJLARI

Her geçen gün fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarının beraberinde getirdiği olumlu sonuçlar ile birlikte insanlar karşı karşıya kaldıkları fiziki sorunlar için etkili çözümlere ulaşmayı başarıyorlar. Evde gerçekleştirilen fizik tedavi uygulamaları ise bu aşamada hastalara bazı önemli avantajları sunuyor.

Kişi, fizik tedavi uygulamaları esnasında kendini çok daha rahat hisseder.

Kendi evinin güven verici havasında fizik tedavi seansları yapılabilir.

Hastadaki fiziki sorunlar göz önünde bulundurulduğu zaman her fizik tedavi seansı için merkeze gidip gelmesi ciddi anlama zor olabilir. Dolayısıyla bu aşamada evde fizik tedavi uygulaması gerek hasta gerekse yakınları için çok daha konforlu olur.

Hastanın merkeze gitmek için ekstradan enerji harcamamasından dolayı yorgunluk gibi bir durum söz konusu olmaz. Bu sayede gerçekleştirilecek egzersizlere çok daha iyi bir şekilde konsantre olurken iyileşme hızı da ciddi oranda artar.

Fizyoterapist için hastanın en fazla zaman geçirdiği yerde görmek önemlidir. Günlük olarak gerekli olan hareketlerin üzerinde dikkatli şekilde çalışmanın yanı sıra hastanın kendi kendine gerçekleştireceği egzersizleri görmesi çok daha kolay olur.

Tedavinin başarılı şekilde sürdürülebilmesi adına fizyoterapist hastayı etkileyebilmesi muhtemel risk faktörleri ile birlikte evin düzeni ile alakalı olumsuzlukları belirler. Böylece ev ortamının hasta için daha uygun hale gelmesi sağlanır. Yapılacak bu çalışmalar özellikle yaşlı olan hastalar için düşme riskinin azaltılması aşamasında son derece önemlidir.

Yapılacak evde fizik tedavi uygulamaları, ileri yaşlardaki bireyler için denge bozukluklarının tedavi edilmesi, düşmelerinin önlenmesi ve hayat kalitelerinin iyileştirilmesi konusunda etkili sonuçlar elde edilir.

En az 10 karakter gerekli