Erten Elektronik
Erten Elektronik
MASATLI: HATAY’IMIZ YENİDEN CANLANIYOR

MASATLI: HATAY’IMIZ YENİDEN CANLANIYOR

ABONE OL
30 Nisan 2024 20:25
MASATLI: HATAY’IMIZ YENİDEN CANLANIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Valisi Mustafa Masatlı, “Hatay Tarihi Kent Alanı Master Plan ve Kent Merkezleri Tasarımı” programında Hatay’ın yeniden canlanacağını söyledi.

Türkiye Tasarım Vakfı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı arasında imzalanan protokol törenine Vali Masatlı, bakanlık temsilcileri ve Hataylı yetkililer katıldı.

PROJE 500 HEKTARLIK ALANDA UYGULANACAK

Vali Masatlı programda yaptığı konuşmada; “Türkiye Tasarım Vakfı, Kültür ve Turizm Bakanlığımız ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız arasında imzalanan protokol kapsamında hazırlanan “Hatay Tarihi Kent Alanı Master Plan ve Kent Merkezleri Tasarımı” ile ilgili oturum ve sunumların icra edildiği programa katıldık. Kadim şehrimizin yeniden ihya ve inşasında oldukça önem arz eden “Hatay Tarihi Kent Alanı Master Plan ve Kent Merkezleri Tasarımı” kritik bir role sahip. Bu projemizle bölgemizin tarihi ve kültürel varlıklarını korumayı ve gelecek nesillere aktarmayı amaçlarken aynı zamanda da şehrimizin yeniden inşasında; yaşanabilir, sürdürülebilir ve kültürel olarak zengin mekânlar oluşturmayı hedeflemekteyiz. Türkiye Tasarım Vakfı tarafından hazırlanan proje; 307 hektar büyüklüğünde ‘Tarihi Kent Merkezi Koruma Amaçlı İmar Planı’ takribi 500 Hektar büyüklüğünde alanda ‘Kent Merkezi Master Plan’ çalışmalarını kapsamaktadır” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli