Medeniyetler Korosu PIKTES Projesi İçin Sahne Alacak

Medeniyetler Korosu PIKTES Projesi İçin Sahne Alacak

ABONE OL
21 Eylül 2021 12:48
Medeniyetler Korosu PIKTES Projesi İçin Sahne Alacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Covid-19 salgını sürecinde konserlerine ara vermek zorunda kalan Antakya Medeniyetler Korosu’nun yeni normalleşme ile hareketlenen konser trafiği tam gaz devam ediyor. Her hafta Cumartesi günü sevenlerinin karşısında olan Antakya Medeniyetler Korosu 24 Eylül Cuma günü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Avrupa Birliği finansman desteği ile gerçekleşen “Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES)” kapsamında yabancı uyruklu öğrencilerin eğitimi, Türk öğrencileri ve velilerinin birbirleri ile sosyal uyumlarının sağlanması için düzenlenen  “Yaz Tatili Etkinlikleri” kapsamında Altınözü’nde sahne alacak.

Milli İrade Parkında saat: 19:00’da gerçekleşecek olan konsere herkesi davet eden Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat yaptığı açıklamada :” Milli Eğitim Bakanlığı ve Avrupa Birliği tarafından düzenlenen  “Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES)” kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Yaz Tatili Etkinlikleri” kapsamında Altınözü’nde konser vereceğiz. Böyle güzel bir projenin içerisinde yer alarak konser verecek olmanın mutluluğunu yaşadığımızı belirterek herkesi Hatay Protokolümüzün de katılım göstereceği bu konsere davet ediyoruz.

“Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES)” ni başarılı bir biçimde yürüten Hatay il Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko’ya şükranlarımı sunuyor her daim destekleri ile bizlerin yanında olan Hatay Valisi Rahmi Doğan’a bir kez daha teşekkürlerimi yinelemek istiyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli