“Oflazoglu: 30 Ağustos Türk Milletinin dirilişidir”

“Oflazoglu: 30 Ağustos Türk Milletinin dirilişidir”

ABONE OL
29 Ağustos 2021 21:55
“Oflazoglu: 30 Ağustos Türk Milletinin dirilişidir”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Hatay İl Başkanı Ferit Oflazoglu, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Oflazoglu, yayımladığı mesajda, “Türk milletimizin varoluş iradesini kıracak hiçbir gücün olmadığının tüm dünyaya bir kez daha gösterildiği 30 Ağustos Zaferi’nin 99. yıl dönümünde, bu büyük zaferi bir bayram olarak kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.

1 ve 2. İnönü zaferleri, Eskişehir Kütahya savaşları ve Sakarya Meydan Muharebesi ile devam eden İstiklal Savaşı, Başkomutanlık Meydan Muharebesi olarak da bilinen Büyük Taarruz ile 30 Ağustos 1922’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün komutanlığında, Türk milletinin her şeyini ortaya koyarak zaferle sonuçlandırdığı savaşın adıdır.

30 Ağustos 1922 tarihi Türk milletinin yeniden dirilişidir. Milletin makûs talihinin değiştiği şaha kalktığı tarihtir. Türk milletinin, her karışında bedel ödediği, merhum Mehmet Akif’in İstiklal Marşı’ndaki ‘Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda’ dizelerine ilham olan bu topraklarda, nice fedakârlıklarla verdiği istiklal mücadelesinin ardından zaferle taçlandırdığı 30 Ağustos tarihi, kahraman ordumuzun ve aziz milletimizin şanlı mazisine altın harflerle yazılan bir destan günüdür. Sultan Alparslan’ın ‘Şehit olursam üzerimdeki elbise kefenim olsun, zaferi kazanırsak istikbal bizimdir’ sözleri ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Biz bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş ve olmaya devam edecek bir milletiz’ sözlerindeki vurgu aynıdır.

Bugün bölgesinde ve dünyada söz sahibi bir ülke konumunda olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı bu zaferi, gurur ve coşku ile yaşamamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını sonsuz saygı ve şükranla anıyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli