Erten Elektronik
Erten Elektronik
OFLAZOGLU: BİRLİĞİN SEMBOLÜ OLAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

OFLAZOGLU: BİRLİĞİN SEMBOLÜ OLAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

ABONE OL
27 Haziran 2023 11:43
OFLAZOGLU: BİRLİĞİN SEMBOLÜ OLAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Hatay İl Başkanı Ferit Oflazoglu, Kurban Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başta 6 Şubat depremlerinde hayatlarını kaybeden vatandaşlar olmak üzere tüm şehitlere ve hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyerek depremin izlerinin silindiği, daha güzel günlerde kalabalık aile ortamlarında buluşma dileklerini ileten Başkan Oflazoglu mesajında;

“Sevginin, saygının, hoşgörünün kuvvetlendiği, hasretliklerin kavuştuğu bir Kurban Bayramını daha millete idrak etmenin, rahmet ve bereketinde buluşuyor olmanın manevi hazzı ve mutluluğu içerisinde olduğunu belirten mesajda, “Kurban; fedakarlık, ihlas ve cömertliğin sembolüdür. Hz. İbrahim ve oğlu İsmail’in teslimiyetini anlatan Kurban Bayramı, kurban ibadetinin verdiği maneviyatla gönül yüceliğinin arttığı ve merhamet duygularının yoğunlaştığı; birlik, beraberlik, paylaşma ve infak etmenin bayramıdır. Dini bayramlarda sevinmek kadar, sevindirmek de önemlidir. Özellikle, sevindirmenin önem kazandığı Kurban Bayramı, milli ve manevi değerler paydasında ortak bilincin pekiştirilmesi bakımından önemli fırsatlar sunar.

Unutulmamalıdır ki; sevinç ve mutluluklar paylaştıkça çoğalır, acılar ise paylaştıkça azalır.

Bu duygularla başta Şehit yakınlarımız ve Gazilerimiz olmak üzere, saygıdeğer hemşehrilerimizin ve yüce milletimizin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor; bayramın ülkemize, tüm İslam Alemine sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi.

En az 10 karakter gerekli