ÖMRÜNÜN GEÇTİĞİ SOKAKLARI TANIYAMAZ HALE GELDİ

ÖMRÜNÜN GEÇTİĞİ SOKAKLARI TANIYAMAZ HALE GELDİ

ABONE OL
14 Mart 2024 15:01
ÖMRÜNÜN GEÇTİĞİ SOKAKLARI TANIYAMAZ HALE GELDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay’da çocukluğundan beri seyyar satıcılık yapan Bülent Aksoy, tanıyamaz hale geldiği enkaz kentin sokaklarının arasında hayat mücadelesine devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde en çok yıkıma uğrayan Hatay’da, yaklaşık 25 bin insan hayatını kaybetmişti. Şehirde yaşayan insanların bir gecede hayatları değişmiş ve kentte yaşayan çoğu insanın hayatları olumsuz etkilenmişti. Afetzede vatandaşların yeniden yaşama başlaması için esnaf, vatandaşlar kendilerine tahsis edilen prefabrik iş yerlerinde yeni bir yaşama başlamışlardı. Depreme Defne ilçesi Turunçlu Mahallesi’nde yakalanan Bülent Aksoy, depremden önce Antakya’nın sokaklarını gezerek seyyar satıcılık yapıyordu. Depremde annesi ve babasıyla sağ kurtulan 47 yaşındaki Aksoy, depremden 3 ay sonra kente gelerek işinin başına geçti. Antakya ilçesi Armutlu Mahallesi’nde tanınmaz hale gelen sokaklarda seyyar satıcılık yapan Aksoy; halı, havlu, çarşaf ve çorap satarak geçimini sağlamaya çalışıyor. Depremde evi yıkılan Aksoy, yıkılan şehrin sokaklarında hayat mücadelesine devam ediyor.

“O GECEYİ HATIRLAMAK İSTEMİYORUM”

6 Şubat depremlerine uykusunda yakalanan Bülent Aksoy, “6 Şubat depremlerinde yatıyorduk. Bir anda sarsıntıya uyandık. Dışarıdan bağırış ve çığlık sesleri geliyordu. Dışarda kötü bir hava vardı. Komşulara yardıma koştuk. Allah kimseye yaşatmasın. O geceyi hatırlamak istemiyorum” dedi.

“ŞU AN GEZDİĞİM ZAMAN ÇOĞU YERİ TANIYAMIYORUM”

Çocukluğundan beri seyyar satıcılık yaptığını ifade eden Aksoy, “Antakya’nın sokaklarını gezdiğim için seviniyorum. Genelde havlu, halı, çarşaf ve çorap satıyorum. Depremden 3 ay sonra şehrime geri döndüm. Şehrime döner dönmez işimin başına geçtim. Hayata tutunmamız lazım, şehrimizi bırakıp gitmeyeceğiz. Şehir dışında olduğumuzda kalbimiz buradaydı. Günümü kurtaracak şekilde kazanıyorum. Seyyar olduğum için şehrin sokaklarını kapı kapı gezdiğimden dolayı her yeri bilirdim. Şu an gezdiğim zaman çoğu yeri tanıyamıyorum. Yıkılan bir şehrin sokaklarında hayat mücadelesine devam ediyorum” ifadelerini kullandı.

İHA

En az 10 karakter gerekli