Erten Elektronik
Erten Elektronik
ÖNTÜRK’ÜN TALİMATIYLA MEZARLIKLARDA SEFERBERLİK BAŞLADI

ÖNTÜRK’ÜN TALİMATIYLA MEZARLIKLARDA SEFERBERLİK BAŞLADI

ABONE OL
6 Haziran 2024 22:23
ÖNTÜRK’ÜN TALİMATIYLA MEZARLIKLARDA SEFERBERLİK BAŞLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk’ün talimatlarıyla kent genelindeki 15 ilçede bulunan 593 mahalledeki 710 mezarlıkta temizlik seferberliği başlatıldı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, il genelinde Kurban Bayramı öncesinde mezarlıklarda temizlik çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü ekipleri, 710 mezarlık bölgesinde çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor. Ekipler farklı bölgelerdeki mezarlıklarda birden fazla ekiple çim biçme, budama, yabani ot temizliği gibi detaylı çalışmalar yürütüyor. 15 ilçede mezarlıkların temizlik ve bakım çalışmalarının her gün yapıldığını vurgulayan yetkililer, Kurban Bayramı’nda vatandaşların sağlıklı ve güvenli bir şekilde mezarlıkları ziyaret edebilmeleri için çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını iletti

ÇALIŞMALAR BAYRAMA KADAR TAMAMLANACAK

6 Şubat deprem felaketi sonrasında Hatay’ın en yoğun noktaları olan mezarlıkların bakımsızlığından yakınan vatandaşların çağrısına kulak veren Başkan Öntürk’ün talimatlarıyla harekete geçen ekipler, mezarlıklardaki çalışmalarını Kurban Bayramı öncesinde tamamlayarak vatandaşların mezarlık ziyaretlerini huzurlu şekilde tertemiz ortamlarda gerçekleştirmesini sağlayacak.

VATANDAŞLARDAN ÇALIŞMALARA TAM NOT

Kent genelinde mezarlıklarda süren çalışmalar vatandaşları memnun etti. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk’e ve mezarlıklar müdürlüğüne bağlı tüm personellere teşekkür eden vatandaşlar, çalışmaların beklentilerini karşıladığını aktardılar.

En az 10 karakter gerekli