OTUZBİR: KURBAN BAYRAMI BİRLİĞİMİZE VESİLE OLSUN

OTUZBİR: KURBAN BAYRAMI BİRLİĞİMİZE VESİLE OLSUN

ABONE OL
27 Haziran 2023 12:09
OTUZBİR: KURBAN BAYRAMI BİRLİĞİMİZE VESİLE OLSUN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Basın Cemiyeti (HBC) Başkanı Hikmet Otuzbir, Kurban Bayramının, birliğe, kardeşliğe ve güzel günlere vesile olmasını diledi.

Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan HBC Başkanı Hikmet Otuzbir; “Sevginin, kardeşliğin ve umudun simgesi olan bayramlar, insanları aynı düşünce ve duygular etrafında birleştiren, bağlarını güçlendiren en özel günlerdendir.

Yaşadığımız büyük deprem felaketi nedeniyle diğer bayramlardan çok farklı ve eksik bir Kurban Bayramı’nı buruk bir şekilde karşılıyor olsak da gelecek günlere umutla bakıyoruz. Dolayısıyla bir daha böyle acıların yaşanmaması için umutlarımızı yeniden yeşertmemiz, güzel günler için mücadelemizi büyütmemiz gerekiyor.

Millet olarak tesellisi mümkün olmayan büyük bir acı yaşadık, yaşıyoruz. Meydana gelen deprem felâketi hepimizi derinden etkiledi, kapanması güç yaralar açtı. Fakat, acımız ne kadar büyük ve derin olursa olsun birlik ve beraberlik içinde, dayanışmayla gelecek güzel günlere olan inancımız ve umudumuzu büyüteceğiz.

Bu zor günleri atlatmak için el ele verecek, birlikteliğimizden doğan bu kuvvetli bağ sayesinde eski güzel günlerimize tekrar döneceğiz.

Bu vesileyle başta deprem felaketlerinde hayatlarını kaybeden deprem şehitlerimiz olmak üzere, basın mensuplarımızın, vatanımız için canlarını veren şehitlerimize, başta sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) ve hayatını kaybeden tüm yakınlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli