Erten Elektronik
Erten Elektronik
PIKTES PROJESİNDE TANIŞMA VE KAYNAŞMA YEMEĞİ

PIKTES PROJESİNDE TANIŞMA VE KAYNAŞMA YEMEĞİ

ABONE OL
30 Nisan 2024 21:25
PIKTES PROJESİNDE TANIŞMA VE KAYNAŞMA YEMEĞİ
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Avrupa Birliği finansman desteğiyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen “Türk Eğitim Sisteminde Çocuklar İçin Kapsayıcı Eğitimin Desteklenmesi Projesi (PIKTES)” Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü ailesi bu kez sosyal uyum etkinlikleri kapsamında tanışma ve kaynaşma yemeğinde buluştu.

PIKTES Projesi Hatay ekibinin organizasyonu ile Symphoney Kır Bahçesinde düzenlenen programa Hatay İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Harun Tüysüz, İl Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Öğretmenler, Proje kapsamındaki Türk ve Suriyeli öğrenciler ile velileri katıldı. Muhteşem gecede aynı zamanda Piktes projesi kapsamında 23 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Suriyeli ve Türk öğrencilerden oluşan Piktes Türk Halk müziği korosu ilk kez konser verdi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN EN İYİ EĞİTİMİ ALMASINI AMAÇLIYORUZ”

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü PIKTES Projesi Yöneticileri tarafından yapılan açıklamada: “Avrupa Birliği finansman desteğiyle Bakanlığımız tarafından yürütülen “Türk Eğitim Sisteminde Çocuklar İçin Kapsayıcı Eğitimin Desteklenmesi Projesi (PIKTES)” faaliyetleri kapsamında, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gerçekleştirdiğimiz yemek organizasyonuna katılan Türk ve Suriyeli öğrencilere, velilere, İl Müdürümüze, İl Müdür Yardımcılarımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize ve şube müdürlerimize teşekkür ederiz. Bu akşam burada, Piktes Projesi kapsamında bir araya gelmiş bulunmaktayız. Projemizin amacı, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak ve tüm öğrencilerimizin en iyi eğitimi almasını garantilemektir. İlimizde 1109 farklı okulumuzda, 62.953 yabancı uyruklu öğrencimiz eğitim görmektedir. Bu öğrencilerimize eğitim hizmetlerini en iyi şekilde sunabilmek için 166 Türkçe öğretici ve 26 rehber öğretmen olmak üzere toplam 192 değerli öğretmenimiz Piktes Projesi kapsamında görev yapmaktadır. Eğitim ortamlarımızın temiz ve güvenli olması için de 282 temizlik personeli ve 143 güvenlik görevlisi ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bugün burada, bu güzel akşam yemeğinde bir arada olmaktan dolayı mutluyuz. Hepinizin bu projede yer alması, Hatay’ımızın eğitim kalitesini daha ileriye taşıma konusundaki kararlılığını göstermektedir. Bu güzel projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” İfadelerine yer verdiler.

En az 10 karakter gerekli