Saadet Partisi İl Kongresi düzenlendi

Saadet Partisi İl Kongresi düzenlendi

ABONE OL
23 Mayıs 2022 09:19
Saadet Partisi İl Kongresi düzenlendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Hatay 7. İl Olağan Kongresi HATMEK salonunda gerçekleştirildi.

Mevcut başkan Mustafa Eğe’nin güven tazeleyerek yeniden il başkanlığına seçildiği kongreye Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, Saadet Partisi GİK Üyeleri Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Mesut Dağ ve Çelebi Keyhıdır, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe, Adana İl Başkanı Hasan Şaybak, Saadet Partisi Osmaniye İl Başkanı Osman Eroğlu, Hatay Kadın Kolları Başkanı Seda Çiçek, STK ve Oda başkanları ve partililer büyük ilgi gösterdi.

ARIKAN: KONGREMİZ HAYIRLI OLSUN  

Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan kongredeki konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bugün bereketli toprakların merkezindeyiz. Hatay barışın, birlikte yaşamın şehridir. Bu vesileyle kongremizin Hatay’a ve partimize hayırlı olmasını temenni ediyor, herkesi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” 

ÇALIŞKAN: SAADET MERKEZDEDİR  

Kongrede söz alan Saadet Partisi GİK Üyesi iş insanı Prof. Dr. Necmettin Çalışkan; “Bugün Türkiye’nin her yerine dağılan Suriyeliler Hatay üzerinden yurda geçiş yaptı. Köprü görevi gören kentimiz acıların merkezinde yer aldı. Bunlar yetmezmiş gibi şu anda Hatay siyasi çekişmelere sahne oluyor. İktidar ve muhalefetin kısır çekişmelerinden herkes bıktı. Artık Hatay’da kamu yatırımlarından istifade etme vakti geldi.

Son 10 yılda kamu yatırımı olarak sadece stadyum yapıldı. Hatay ülke kalkınmasından faydalanmayacak mı? Artık bunlara son verme zamanı geldi. Allah’a şükür ki Saadet Partisi bu konuların çözümünde merkezi konumda. Tüm ittifaklar Saadet Partisi’ni yanına çekmek için gayret sarf ediyor. Bilmiyorlar ki Saadet Partisi yama hizmetlerin değil sorunları kökünden çözen bir partidir” ifadelerini kullandı.

SAVAŞ: HATAY TÜRKİYE’NİN DOĞU AKDENİZ’DEKİ KALESİDİR

Savaş, “Bülent Ecevit ve Necmettin Erbakan hocamızın öncülüğünde 1974’ten itibaren bizimle hemhal olmaya çalışan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’mize ilk defa Hatay’dan bir deniz seferi düzenledik. Bu seyahatte Necmettin Bey bize eşlik etti. HADO için 6 yıl boyunca her türlü zorlukla mücadele ettik ve sonuç itibariyle oradaki soydaşlarımıza gittik. Bu seferlerin ticari bir boyutu yok. Milli bir boyutu var. Çünkü Hatay, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki kalesi konumundadır. Uzakları yakın edeceğiz ve oradaki kardeşlerimizin yalnız olmadığını hissettireceğiz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından partisinin Kıbrıs ilişkilerini yürütmesi için görevlendirildiğini hatırlatan Lütfü Savaş, “KKTC, 1974’ten sonra bize en çok ihtiyaç duyduğu günlerden geçiyor. Sayın Cumhurbaşkanı’ndan meclis başkanına kadar birçok devlet büyüğüyle görüştük. Necmettin Bey ile birlikte onların yanında olduğumuzun mesajını verdik. Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği ve bekası, Akdeniz’deki gücü anlamında oradaki kardeşlerimize ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Savaş, Millet İttifakı’nın çalışmalarından da bahsetti. CHP ve SP’nin Hatay’daki çalışmalarından memnun olduğunu söyleyen Savaş, “Burası Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ne son emanet ettiği yer. Hep birlikte milli bir şuurla, manevi gücümüzü de birleştirerek Hatay’ın ayakta kalmasına, güçlü bir serhat şehri olmasına katkı sağlıyoruz. Millet İttifakı’nın belediye başkanı olarak Saadet Partili değerli büyüklerimizden de kardeşlerimizden de razıyım. Allah da sizden razı olsun” açıklamalarında bulundu.

SAVAŞ: BU SEÇİM UÇURUMDAN ÖNCEKİ SON SEÇİM

Savaş konuşmasının sonunda gelecek seçimlere değindi. Bu seçimin Türkiye adında çok önemli olduğunu vurgulayan Savaş, “Eğer biz sokakta, mahallenin en ücra köşesinde yoksak, gelecek adına da söz söyleme, yönetme hakkımız da yoktur. Her partinin girebileceği kapılar vardır, o partinin mensupları o kapılardan girmezse biz muhalefette kalmaya devam ederiz. Bu seçim Türkiye Cumhuriyeti adına çok önemli bir seçim, uçurumdan önceki son seçim. Bu seçimi sağlıklı, huzurlu, şuurlu bir şekilde götürüp menzile ulaşmamız gerekir. Türkiye artık ideallerin birleştiği bir noktaya gelmek zorunda. İdeolojik saplantılarımızı, beklentilerimizi, geçmişimizi bir dönemlik bir tarafa bırakmalı, ülke menfaatleri çerçevesinde, birlik ve beraberlik içinde gelecek adına birlikte hareket etmeliyiz” dedi.

EĞE: SAADET İKTİDARI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ  

Kongrede yeniden başkanlığa seçilen İl Başkanı Mustafa Eğe konuşmasında; “İnsanca yaşanabilir daha adil bir Hatay için oluşturacağımız yeni yönetimimizle birlikte önümüzdeki dönemde bütün teşkilat mensuplarımızla büyük bir gayret göstererek şehrimizin, ilçelerimizin, köylerimizin ve mahallelerimizin dertleriyle dertlenip şehrimize dokunan çalışmaları yaparak Saadet Partimizin iktidara gelmesi için çalışacağız. Bu vesile ile büyük bir şölen havasında gerçekleştirdiğimiz kongremize katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kongre sonunda partiye 40 yılı aşkın hizmeti olan Milli Görüş çınarlarına Onur Plaketi verildi.

BAŞKAN EĞE’NİN YÖNETİM KURULU BELLİ OLDU

Başkan Eğe’nin yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; “Asil üyeler; Mehmet Harputluoğlu, Mehmet Hocaoğlu, Hamza Çalışkan, Fahri Serdar Özal, Fatih Dökmeci, Bekir Demirkol, Nacmiddin Koşak, Serkan Uğraş, Bekir Türkmen, Ayhan Gümüşsoy, Selami Çekiç, Faysal Subaşı, Mehmet Caynak, Gökhan Savran, Serdar Gönültaş, Abdulmecit Uslu, Mehmet İncecik, Mahmut Şan, Hüseyin Aksu.

DİSİPLİN KURULU

İsmet Oğur Okay, Recep Bilgin, Mehmet Meşe

Büyük kongre delegeleri; İsmet Oğur Okay, Mustafa Eğe, Hamza Çalışkan, Mehmet Harputluoğlu, Recep Bilgin, Fahri Serdar Özal, Fatih Dökmeci, Mehmet Şimşek, Serkan Uğraş, Fadıl Koçak, Abdulhadi Bük, Halil Çelik, Necati Börklü, Celil İnan, Atilla Erol, İbrahim Göçmez, Yusuf Çiçek, Ramazan Öksüz, Mehmet Aydoğan, Mustafa Bilgin, Zekeriya Eğe, Mehmet Karagöz, Orhan Kaya, Ayhan Tandır. 

En az 10 karakter gerekli