Erten Elektronik
Erten Elektronik
‘Sağlıkçı Ressamlar’ Karma resim sergisi açıldı

‘Sağlıkçı Ressamlar’ Karma resim sergisi açıldı

ABONE OL
2 Aralık 2022 09:34
‘Sağlıkçı Ressamlar’ Karma resim sergisi açıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi, İskenderun Devlet Hastanesinin katkılarıyla Belediye Sanat Galerisi’nde ‘Sağlıkçı Ressamlar’ karma resim sergisi açtı.

Ankara Bilkent Hastanesi Sağlıkçı Ressamlar Resim Sergisi, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi bünyesinde hizmet veren Moral Sanat Resim Atölyesinde mesai sonrası Ressam Hemşire Sema Efe eğitmenliğinde hastane çalışanlarının yaptığı resimlerin sergilenmesi ve moral, motivasyon amaçlı uygulama deneyiminin paylaşılması bağlamında gerçekleştiriliyor. İskenderun Belediyesi Sanat Galerisi’nde, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın katılımıyla açılışı gerçekleştirilen sergi, İskenderun halkından da büyük ilgi gördü.

CANSIZ: 24 ATÖLYEMİZ VAR

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Kurumsal İletişim Sorumlusu Rabia Onur Cansız; “Biz Ankara Bilkent Şehir Hastanesinde hastalarımız ve çalışanlarımıza moral verebilmek için Moral Sanat Atölyeleri açtık. 24 tane atölyemiz var, bunlardan biri de resim atölyesi. Hastanedeki hekimlerimiz, hemşirelerimiz, sağlık çalışanlarımız mesai sonrasında bu atölyeye geliyorlar ve resimler yapıyorlar” dedi. 

KURDELEYİ BAŞKAN TOSYALI KESTİ

Böyle güzel bir etkinliğe belediye olarak ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, sağlıkçı ressamlarla birlikte serginin açılış kurdelesini kesti.

ŞEN: 43 ESERİMİZ MEVCUT

İskenderun Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Süha Şen; “Ankara Bilkent Şehir Hastanesi yaklaşık 18.500 kişinin çalıştığı, 4.200 yataklı bir hastaneydi. Ben 10-11 ay öncesine kadar orada da çalışmaktaydım. Orada boş zamanlarımızı değerlendirmek amacıyla, hastalarımıza, sağlık çalışanlarımıza özel 19 tane grup vardı. Başında yine hemşire kökenli olmak üzere 19 senedir bu işin içerisinde olan Sema Efe hocamız var. Ben de onun öğrencilerinden birisiyim. Aslen İskenderunluyum, 10 ay öncesinde memleketime döndüm. İskenderun’dan başlamak üzere Adıyaman, Antep devamında Urfa gibi birkaç yere uğrayacak sergiye katkı verenler arasında profesör, laborant, hemşire, gibi sağlıkçıların boş zamanlarında mesai çıkışında ürettikleri eserlerden oluşuyor. Hastalarımızın emeği de var. Hastanede kalan çocuklara da eğitim veriliyor, boş zamanlarını değerlendirmeleri sağlanıyor. Şu anda burada 43 tane eserimiz mevcut” şeklinde konuştu.

RESSAM EFELER GURURLU

Moral Sanat Atölyesi eğitmeni Ressam Hemşire Sema Efe ise; “Bizler Ankara Bilkent Şehir Hastanesi, Moral Sanat Atölyesinden geliyoruz. Moral Sanat Atölyesi olarak bu 19. Yılımız. 97 sergi açtık, yurt içinde ve yurt dışında olmak üzere. Sağlıkçı ressamların fırçalarıyla yurdumuzu, Anadolu’nun kültürünü çeşitli yerlerde tanıtmaya devam ediyoruz. Daha önce öğrencim olan Başhekim Yardımcımız Süha hocamızla yaptığımız görüşmeler neticesinde bu sergimizi İskenderun’da açtık. Burada olmaktan dolayı çok mutluyuz” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli