SAMANDAĞ’DA BAŞKAN SAVAŞ’A YOĞUN İLGİ

SAMANDAĞ’DA BAŞKAN SAVAŞ’A YOĞUN İLGİ

ABONE OL
16 Mart 2024 13:45
SAMANDAĞ’DA BAŞKAN SAVAŞ’A YOĞUN İLGİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Samandağ’da gerçekleştirdiği ziyaretlerde yoğun ilgi ve coşkuyla karşılandı.

Samandağ’da birçok mahalleyi ziyaret eden Savaş, ilçeye çok yüksek oranda altyapı çalışması yaptıklarını, bugüne kadar yol,  köprü, su iletim hatları, kanalizasyon, sahil temizliği, otopark, sosyal tesis, mezarlık ve eğitim kurumu tadilatları gibi yüzlerce hizmet verdiklerini anlattı.

HBB’nin yeni projeleri ile ilgili bilgiler veren Savaş, mahallelilerin şikâyet ve taleplerini dinleyerek ilgililere talimatlar verdi.

“AFAD’IN BİLE YETİŞEMEDİĞİ YERLERE BİZLER YARDIM GÖTÜRDÜK”

Hatay ve Hataylıların ülkedeki genel ekonomik sorunlar ve deprem nedeniyle zor durumda olduğunu anlatan Savaş, “Esnaflarımız da sıkıntılı günler geçiriyor. Samandağ, mahzun ve garip bırakılmaya çalışılıyor. Bizler göreve geldiğimizden beri altyapı çalışmalarımızı yaptık. Temin ettiğimiz kredilerle projelerimizi hayata geçirdik. Depremin 3. günü ben Samandağ’a gelerek ziyaretler gerçekleştirdim. İlçe Belediye Başkanımızla da Jandarma Komutanıyla da görüştüm, depremin ilk günleri yardımları gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için Kriz Koordinasyon Merkezinin başındaydım. Yardımların organizasyonunu sağlamak için çadırlarda faaliyetler yürütüyorduk. Yeri geldi AFAD’ın bile yetişemediği yerlere bizler yetiştik.” dedi. Bu zamana kadar her zaman eşit ve adil bir şekilde tüm ilçelere hizmet verdiklerinin de altını çizen Savaş, her ilçenin öncelikli ve acil sorunlarıyla ilgilendiklerini söyledi.

“SAMANDAĞ’DA İÇME SUYU ŞEBEKESİNİ BİTİRDİK”

Başkan Savaş, “İlimizdeki her sanayi sitesine hizmet ve destek veriyoruz. Samandağ’a yeni kurulacak sanayi sitesinin altyapısını, içme suyunu ve kanalizasyonu da HBB olarak biz yapacağız. Samandağ’da içme suyu şebekesini bitirdik. Yol çalışmalarına devam ediyoruz. Bu yaz ise altyapı çalışmalarına başlayacağız. Samandağ’ımıza çok iş yaptık ama bu işler altyapı çalışmaları olduğu için pek görünmedi” değerlendirmesinde bulundu.

Depremzede bir kurum olmalarına rağmen depremin ilk anlarından itibaren hayatta kalan personelle sahalarda olduklarını da belirten Savaş, “Hükümet ilk 5 gün yoktu. AFAD yoktu. AFAD, sadece gelen iş makinelerini durdurmakla görevliydi sanki. Aynı zamanda elektrik de yoktu, internet de yoktu, telefonda yoktu yani kaderimizle baş başa iken biz 3.800 kişi kurtardık.” dedi.

“HÜKÜMET 22 YILDIR OLMADIĞI GİBİ DEPREMDE DE YOKTU”

Savaş, “Hükümetin ekonomik gücünden dolayı her alanda propaganda gücü de var. Cumhuriyet Halk Partisi ve Lütfü Savaş’ı depremin suçlusu olarak göstermeye çalıştılar ama 22 yıldır olmadıkları gibi depremde de yoklardı. Cumhuriyet Halk Partisine oy veren Samandağ’a maalesef, hükümet tarafından hizmet gelmedi.” diye konuştu. Hak sahibi olmayan kiracı ve yeni evli çiftlere yerini belediyenin tahsis edeceği sosyal konutlar yapılacağını müjdeleyen Savaş, “Konutları yurt içi ve yurt dışı finans destekleri ile yapacağız. Vatandaşlarımıza uygun ödeme koşulları sağlayacağız. Mahallelerimizi afetlere karşı dirençli hale getireceğiz. Çok kayıplar vermemize rağmen HBB’nin şu an bile şehre çok emeği var. Yıkılan şehrimizin altyapısından üstyapısına kanalizasyonundan içme suyu hatlarına kadar biz yapıyoruz. Hatay’ın geleceğine yönelik projelerini web sitemizde detaylı bir şekilde tüm halkımızla paylaştık. Hatay olarak yavaş yavaş ayağa kalkıyoruz.” şeklinde konuştu. Başkan Savaş,  Samandağ CHP Seçim Ofisini ziyaret ederek beraberindeki heyete eşlik eden kalabalık Samandağlılar ile birlikte;  ilçe caddelerinde yürüyüş yaparak esnaf ve halkı selamladı. Yürüyüş; Savaş’a sık sık destek sloganları ve yoğun bir sevgi seli eşliğinde tamamlandı. Ayrıca Savaş, Türkiye İşçi Partisinin Samandağ ofisini ziyaret ederek seçim çalışmalarında başarılar diledi. Başkan Savaş’a CHP Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Samandağ CHP İlçe Başkanı Nadir Kimyon, Samandağ CHP İlçe Belediye Başkan Adayı Süleyman Bedir Abacı eşlik etti.

En az 10 karakter gerekli