SAMANDAĞ’DA ÜLKEYE ÖRNEK BELEDİYE YÖNETİMİ

SAMANDAĞ’DA ÜLKEYE ÖRNEK BELEDİYE YÖNETİMİ

ABONE OL
4 Kasım 2023 10:17
SAMANDAĞ’DA ÜLKEYE ÖRNEK BELEDİYE YÖNETİMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, tüm Türkiye’ye örnek olacak bir yönetim anlayışıyla ilçe tarihinde görülmemiş hizmetleri Samandağ’a kazandırmanın yanı sıra 2019 yılından bugüne yaşanan ağır ekonomik kriz, pandemi ve deprem felaketlerine rağmen bütün belediyelerin borç batağına battığı dönemde 53 milyon TL borç ödeyerek bir ilke daha imza attı.

HEM ÇALIŞIYORUZ HEM BELEDİYEYİ BORÇ BATAĞINDAN ÇIKARIYORUZ

78 Milyon TL borçla devraldığı belediyeyi bir karış toprak satmadan, belediyenin kendi öz kaynaklarını koruyarak dört buçuk yılda 53 milyon TL borç ödeyerek belediye borcunu 25 Milyon TL’ye düşüren Başkan Eryılmaz yaptığı açıklamada; “78 Milyon TL borçla devraldığımız Samandağ Belediyesi’ni bir karış toprak, parsel, belediye arazisi satmadan, belediye kaynaklarını koruyarak 4.5 yılda 25 Milyon TL’ ye düşürdük. İlçemiz tarihinde bir dönem içinde en fazla beton asfalt kaplama işini biz yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz. Hatay’ın en büyük, en güzel parkı olan Atatürk Sahil Parkı’nı yaptık.

 Mahallelerimize taziye salonu, çocuk ve yetişkin parkları, futbol sahası, basketbol sahası yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz. Ülke çapında iki kez ödüle layık görülen Gastronomi Köyü projemiz bitme aşamasına geldi. İlçe tarihinde bir ilk olan Gençlik Merkezi projemizin açılışını bu ay gerçekleştireceğiz. Yeni Belediye Hizmet Binamızı depremden sonra hızla inşa ettik. Samandağ’ımızın girişine çok şık yeni bir hizmet binası kazandırdık. İlçemize yeni kreşler kazandırıyoruz. Önümüzdeki günlerde açılışlarını gerçekleştireceğiz.

BELEDİYEYİ BORÇ BATAĞINDAN ÇIKARIYORUZ

Hiç kredi kullanmadan, tamamen öz kaynaklarımızla Belediye envanterlerimizi yeniliyoruz. Yeni iş makineleri alıyoruz. Belediye emekçilerimize ülkemizin en yüksek maaşını ödüyoruz. Belediyemizde en düşük maaş Temmuz ayından beri 22.000 TL’ dir. Alt yapıya büyük önem veriyoruz. Yaşanabilecek olası su taşkınlarının önüne geçebilmek amacıyla yeni köprüler, menfezler, büz ve mazgallar yapıyoruz. Yıllardır temizlenmeyen kanallarımızı temizliyoruz. İlçemize Kadın ve Çocuk Sağlığı Merkezi kazandırıyoruz. İlçe tarihimizde bugüne dek en çok sosyal yardımı yapmış Belediye Yönetiminin bir neferi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Hayata geçirdiğimiz Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile çiftçilerimize fide desteği ve ürün alım garantisi veriyoruz. 4 dönümlük belediye arazimize yaptığımız sera ile Samandağ Biberi üretimine katkı sunuyoruz.

 Şehrimizi daha güzel daha yeşil bir görünüme kavuşturmak için peyzaj çalışmalarımızda kullandığımız ağaç ve mevsimlik bitkileri kendimiz üretiyoruz. Depremde yıkılan Çöp Aktarma Merkezimiz ile Araç Kadememizin yerine hızla yenilerini inşa ettik. Yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları tamamlanan ve bizim uhdemizde olan cadde ve sokaklarımızda yol bakım, onarım ve yenileme çalışmaları yapıyoruz.

 İlçe tarihinde en çok yol genişletme çalışmalarını biz gerçekleştirdik. Üstelik hiçbir vatandaşımızı mağdur etmedik. Duvarını yıktığımız vatandaşımıza duvar, çatısını söktüğümüz vatandaşımıza çatı yaptık. Son olarak Belediyeniz emin ellerde, hem çok çalışıyoruz. Hem de şehrin geleceğini kurtararak, belediyeyi borç batağından çıkarıyoruz. “ ifadelerine yer verdi.

En az 10 karakter gerekli