SARRAF ‘ZEKAT HESAPLAMA’ HATTI KURDU

SARRAF ‘ZEKAT HESAPLAMA’ HATTI KURDU

ABONE OL
16 Mart 2024 16:28
SARRAF ‘ZEKAT HESAPLAMA’ HATTI KURDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ramazan ayında yardıma muhtaç ailelerin yüzünü güldürmek için zekat vermek isteyen vatandaşlardan günde 50’ye yakın çağrı alan Hatay’da sarraflık yapan Ahmet Güney, işletmesinin bünyesinde kurduğu ‘zekat hesaplama’ hattıyla vatandaşlara kolaylık sağlıyor.

Yaklaşık 40 yıldır sarraflık yapan ve Hatay’da bölge halkı tarafından tanınan sarraf Ahmet Güney, ibadet ayı olan Ramazan’da zekat hesaplama konusunda günde 50’yi bulan çağrılar almaya başladı. Bireysel cep telefonu üzerinden vatandaşlara yeteri kadar yardım edemediği düşünen Güney, vatandaşlara daha etkili biçimde yardımcı olmak adına işletmesi bünyesinde ‘zekat hesaplama’ hattı kurdu. İşletmesinde görevli 1 personelin çağrı merkezi sistemiyle vatandaşlara yardımcı olmasıyla birlikte vatandaşlar, “Ne kadar zekat vermem gerekiyor?” sorusuna hızlı şekilde yanıt almaya başladı.

“BİREYSEL OLARAK 50’YE YAKIN TELEFON GÖRÜŞMESİ GERÇEKLEŞTİRİYORDUM”

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte bireysel hattına günde 50’ye yakın çağrı almaya başladığını ve bunun üzerine bu şekilde bir çözüm ürettiğini belirten sarraf Ahmet Güney, “Mübarek Ramazan ayı herkese hayırlı ve uğurlu olsun. İbadetle geçen feyizli, bereketli ibadet zamanında herkes dini vecibelerini yaparken bir de zekat kurumunun en yoğun işlediği mevsimi yaşıyoruz. Bu zaman diliminde çok sıkça sorulan, sorular oldu. İşletmemizin üstlendiği misyon gereği; pek çok sorular soruyorlar ve ne kadar zekat ödememiz gerekir gibi soruların olduğu 40-50 telefon görüşmesi gerçekleştiriyordum bireysel olarak. Bizler de bu bireysel telefonlardan esinlenerek kendimize bir misyon üstlendik, halkımızdan zekat ödemek isteyen insanlara bir danışma hattı oluşturduk. İnsanlar çağrı merkezini arayarak ne kadar zekat vermeleri gerektiğini öğreniyorlar. Öğrendikleri o zekat tutarını ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırmaya çalışıyorlar. Dolayısıyla mübarek Ramazan ayında dini vecibelerini yapmak isteyen vatandaşlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

İHA

En az 10 karakter gerekli