Erten Elektronik
Erten Elektronik
ŞEHİT OĞULCAN’IN ANNESİ, EVLADININ OKUL ELBİSESİYLE HASRET GİDERİYOR

ŞEHİT OĞULCAN’IN ANNESİ, EVLADININ OKUL ELBİSESİYLE HASRET GİDERİYOR

ABONE OL
7 Mayıs 2024 09:01
ŞEHİT OĞULCAN’IN ANNESİ, EVLADININ OKUL ELBİSESİYLE HASRET GİDERİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs 2013’te meydana gelen bombalı saldırıda hayatını kaybeden 53 vatandaşın acısı yıllar geçse de dinmiyor. Saldırıda 17 yaşındaki oğlu şehit olan anne Fatma Tuna, evladının hatıralarıyla hasret giderdiğini belirterek, “11 yıl geçmesine rağmen acımız hala taze, oğlumu çok özlüyorum” dedi.

Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs 2013 tarihinde terör grupları tarafından peş peşe iki bombalı saldırı gerçekleştirilmişti. Üzerinden yıllar geçse de unutulmayan saldırıda 53 sivil vatandaş hayatını kaybetmişti. PTT binası ve Reyhanlı Belediyesi önünde gerçekleştirilen saldırılarda hayatını kaybedenlerin yakınları hala o günleri unutamıyor. Saldırı sırasında dershaneye giderken yaşamını yitiren 17 yaşındaki Oğulcan Tuna’nın annesi Fatma Tuna, evladının hatıralarıyla hasret gideriyor. Oğlunun okul elbisesini ilk günkü gibi saklayan anne Tuna, saldırı günü yaşananları ve duygularını anlattı.

“OĞLUM ÇOK İYİ VE NEŞE DOLU BİR İNSANDI”

Oğlunun hatıralarıyla teselli olduğunu dile getiren Fatma Tuna, şehit evladından övgüyle söz ederek, “11 Mayıs’ta Reyhanlı’da 2 tane bomba patlatıldı. Oğlum 17 yaşındaydı, dershaneye gitmişti. Dershane çıkışında bombalı eylemde şehit oldu. Katliamdı, orada 53 kişi can verdi. Oğlum çok iyi ve neşe dolu bir insandı. O gün dershaneye gitti tekrar gelmedi babası kendisini buldu. 11 yıl geçmesine rağmen acımız hala taze, oğlumu çok özlüyorum. Hatıralarıyla teselli oluyorum” şeklinde konuştu.

İHA

En az 10 karakter gerekli