“SGK Hatay İl Müdürü Hamit Bal HESOB’u  Ziyaret Etti”

“SGK Hatay İl Müdürü Hamit Bal HESOB’u Ziyaret Etti”

ABONE OL
26 Mayıs 2021 23:10
“SGK Hatay İl Müdürü Hamit Bal HESOB’u  Ziyaret Etti”
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hatay İl Müdürü Hamit Bal, Sosyal Güvenlik etkinlikleri kapsamında Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hatay İl Müdürü Hamit Bal, Ziyarette, pandemi kuralları çerçevesinde işyerleri ve paydaş ziyaretleri yapılarak, sosyal medya ve basın yayın kuruluşları vasıtasıyla bir hafta boyunca sürekli gündem oluşturacak şekilde kamuoyunda sosyal güvenlik bilincini arttırmaya yönelik bilgilendirici ve tanıtıcı faaliyetler yaptıklarını söyledi.
SGK Hatay İl Müdürü Hamit Bal, konuşmasında; “Yaşamış olduğumuz pandemi sürecinde sosyal güvenlik kapsamında olmanın ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşılmıştır. Sosyal Güvenlik Haftası etkinliklerimiz içerisinde kayıtlı çalışmanın önemi vurguluyoruz.
Sosyal güvenlik reformu kapsamında hayata geçirilen genel sağlık sigortası sayesinde toplumun %99’luk kesimi devlet güvencesi ile sağlık sigortasına sahip olmuş, sigortalı olarak çalışanların dışındakiler de cüzi bir prim ödemesi ile sağlıktan faydalanma imkanına kavuşmuşlardır.

Genel sağlık sigortasının bir diğer önemli kazanımı ise karşılanan sağlık hizmetlerinin kapsamının genişletilmesi olmuştur. Sosyal Güvenlik Kurumunun sağlık sigortası kapsamında hastanelere, eczanelere ve sigortalılara sunduğu hizmetler sayısızdır, özellikle pandemi döneminde sağlık hizmetlerine kolay ulaşmanın önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Tüm personelimiz ile vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla çalışmalarımızı arttırarak hizmet üretmeye devam edeceğiz” dedi.
Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz ise SGK Hamit Bal ve tüm sağlık çalışanlarının haftasını kutladı. Ziyaret günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

En az 10 karakter gerekli