“Sözer: İslam Aleminin Kurban Bayramı Kutlu Olsun”

“Sözer: İslam Aleminin Kurban Bayramı Kutlu Olsun”

ABONE OL
19 Temmuz 2021 15:30
“Sözer: İslam Aleminin Kurban Bayramı Kutlu Olsun”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antakya Belediye Başkan Yardımcısı Engin Sözer, Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Sözer, bayramların barışın ve kardeşliğin sembolü olduğu belirttiği açıklamasında, “Kurban Bayramı’na tekrar kavuşmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Kurban Bayramı bizler için her zaman özel bir yerde bulunmuştur. Bu yıl da Kurban Bayramı’nı idrak ettiğimiz şu günlerde İslam coğrafyasında umutların yeşermesi ve kaosun bitmesi en büyük temennilerimizin arasında yerini almıştır. Başında da belirttiğim gibi bayramlar küslüklerin sona erdiği, barışın ve huzurun sonsuza dek hakim olması adına önem taşıyan günlerdir. Ülkemiz maalesef bu mübarek günlerde ayrıştırmayı, kutuplaştırmayı ve bu kötü emeller üzerine tekrar sahneye konmaya çalışılan hain oyunları tekrar görmüştür. Ama milletimizin feraseti ve inancımız gereği, asla kafire izin verilmemiş, oyunlar da en kahramanca bozulmuştur.

Ülkemizde yaşayan her fert devletinin selameti için kendini ortaya atmış, bölünme, yok etme ve dinimizi elimizden alma gayretlerini boşa çıkarmıştır. Terörle ve cana kıymak suretiyle yapılmak istenilenlere Hz İbrahim’in fedakarlığıyla vatanın evlatlarınca cevap verilmiştir. Kirli ellerin maşaları Hz İsmail gibi kutsal değerlerine kurban olmak için hazır olan millet tarafından bozguna uğratılmıştır. İşte bundan sonra hain emelleri olanlar bu kahramanlık karşısında korkuyla hareket edecek ve ülke üzerinde kötü oyunlar oynayamayacaktır.

Güçlü Türkiye hedefiyle tüm İslam ülkelerinde Kurban Bayramları, bayram tadında, savaş olmadan geçecektir. Güçlü Türkiye sayesinde masum halklar ölmeyecek, çocuklar geleceğe umutla bakacaktır. Bu düşüncelerle Mübarek Kurban Bayramı’nın Miletimize, İslam Alemine ve Hemşehrilerimize hayırlara vesile olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli