Erten Elektronik
Erten Elektronik
SUBAŞI EMEK KERMESİNİN 11.’Sİ GERÇEKLEŞTİ

SUBAŞI EMEK KERMESİNİN 11.’Sİ GERÇEKLEŞTİ

ABONE OL
17 Eylül 2023 12:21
SUBAŞI EMEK KERMESİNİN 11.’Sİ GERÇEKLEŞTİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Katılımcı ve ziyaretçi sayısının günden güne artış göstererek devam ettiği Subaşı Emek Kermesinin 11.’si gerçekleşti.

Defne’de depremzedeler arası kaynaşma, moral ve motivasyon amacı ile gönüllü isimlerin bir araya gelerek oluşturduğu platform tarafından organize edilen Subaşı Emek Kermesi renkli görüntülere sahne olmaya devam ediyor. Yediden yetmişe herkesin yoğun ilgi gösterdiği kermeste Gastronomiden el sanatlarına, takı tasarıma birçok ürün emekçi eller tarafından ziyaretçilere sunuluyor. Her Cuma 18:00 ile 22:00 saatleri arasında gerçekleşen Subaşı Emek Kermesinde büyük küçük herkesin yüzlerinden okunan mutluluk etkinliğin amacına ulaştığını gözler önüne seriyor adeta.

KAPALI BİR ALAN İSTENİYOR

11 haftadır Subaşı Emek Kermesinde stant açan depremzede vatandaşlarımız ilk günden bugüne gerek ziyaretçi sayısı gerekse de günden güne artış gösteren stant sayıları ile amacına ulaşan organizasyonda yer almaktan son derece mutluluk duyduklarının altını çizerek sonbahar mevsimine girişi yaptığımız şu günlerde artık yağmur yağabilmesi durumu ile ilgili olarak yetkililerden üstü kapalı bir alan ricasında bulundular.

YÖNETİCİLERDEN VATANDAŞLARA KERMESE DAVET

Subaşı Emek Kermesinin kesintisiz biçimde her hafta devam edebilmesi için kapalı bir alan konusunda yetkililer ile temas halinde olduklarını ifade eden Subaşı Emek Kermesi yöneticileri konunun kısa sürede çözüme kavuşması için çalışmalarını sürdürdüklerini söylediler. 11. kermeslerinin yine dolu dolu gerçekleşmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Subaşı Emek Kermesi yöneticileri açıklamalarında:” Depremzede bölge halkımızın kendi imkanları ile yaptıkları yöresel yemekler, el sanatları ürünlerinin yanı sıra sebze, meyve ve bilumum ürünün yer aldığı kermesimizde hem stant açan hem de ziyaretçi olarak gelen hemşerilerimizin bizlere yapmış oldukları olumlu dönüşler ne denli başarılı bir işe imza attığımızı gösteriyor bizlere. Yaşanan zor günler arasında herkesin özlem giderdiği, sohbet edip güldüğü, yemeğini tatlısını yediği, alış verişini yapıp, kahvesini, çayını veya soğuk meşrubatını içtiği enerji ve huzur dolu müthiş bir atmosferi yaşamak hepimiz için büyük bir mutluluk. Bizler her Cuma günü buradayız kapımız herkese açık ve gelmek isteyenleri bekliyoruz” dediler.

ODUNCU: KERMESE KATILMAKTAN SON DERECE MEMNUNUM

Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte destek olmak adına kermese gelen Hatay Özel Okul Öncesi Eğitim kurumları Derneği Başkanı Fatma Oduncu yaptığı açıklamasında:” Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım ile birlikte yapılan işin son derece takdir edilmesi gerektiğinin altını çizmek istiyoruz. Depremzede yöre halkının kaynaşmaları, moral bulmaları ve birbirlerine destek olmaları amacı ile düzenlenen Subaşı Emek Kermesine bende arkadaşlarım ile birlikte ziyaretçi olarak katılmaktan son derece mutluluk duyuyoruz. Bu atmosferi o kadar çok seviyorum ki her hafta katılabilmek adına zaman ayırıyorum. Stant açan yöre halkımızın el emeği göz nuru ürünlerini alarak destek olmaya çalışıyoruz. Stant açan insanlarımızın samimi yaklaşımları ve ziyaretçilerin destek olabilmek adına verdikleri mücadeleye şahit olduğumuzda ne güzel bir organizasyon diyoruz kendi kendimize. Ve böylesine Faydalı bir organizasyonu tertip eden komiteye en büyük teşekkürlerimi sunuyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli