“Tecimen: Hayatı anlamlı kılan okumaktır”

“Tecimen: Hayatı anlamlı kılan okumaktır”

ABONE OL
6 Eylül 2021 08:28
“Tecimen: Hayatı anlamlı kılan okumaktır”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Tecimen, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı öncesinde bir mesaj yayınladı.

Öğrencilere yönelik önemli çağrılarda bulunan Tecimen mesajında, “2021-2022 Eğitim Öğretim yılına girerken öncelikle bütün öğrencilerimizin sağlıklı, mutlu, huzurlu bir eğitim-öğretim yılı geçirmelerini dilerim. Sevgili Çocuklar, Sevgili Gençler, Hayatı anlamlı kılan okumaktır. Doğayı, insanlığı, hayatı okumak..! Dünyada adeta bilgi ve teknoloji devrimlerinin yaşadığı son yıllarda milletçe bize lazım olan ihtiyaç duyduğumuz şey nedir diye sorarsak Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün de şöylece ifade ettiği gibi ‘Tek bir şeye ihtiyacımız vardır; o da çalışkan olmak.’

Sevgili çocuklarımız ve gençlerimiz unutmayınız ki daha mutlu ve güzel bir gelecek için çok çalışmalıyız. Biliniz ki bizler öğretmenleriniz olarak her zaman sizin yanınızdayız.

Değerli öğretmen arkadaşlarım, kıymetli velilerimiz ve sevgili öğrenciler, Bu eğitim öğretim yılında da COVID-19 ile ilgili mevcut pandemi koşullarını da göz ardı etmememiz gerekiyor. Yine geçen yıl olduğu gibi maske, mesafe ve temizlik kurallarına da uymamız önem arz ediyor. Sizlerin bu konuya da derslerinizle ilgili konularda olduğu gibi özel ihtimam göstermenizi rica ediyorum” ifadelerini kullandı. (Haber: Hikmet OTUZBİR)

En az 10 karakter gerekli